Simona Halep, eliminata in semifinale la Stuttgart

Sambata, 29 Aprilie 2017, ora 21:47
58337 citiri

Simona Halep a fost eliminata in semifinalele turneului de la Stuttgart de nemtoaica Laura Siegemund.

Ocupanta locului 49 WTA s-a impus in doua seturi, scor 6-4, 7-5, la capatul unui meci in care Simona a luptat pentru fiecare minge.

Increzatoare dupa succesul de anul trecut in fata Simonei, tot la Stuttgart, Laura Siegemund a inceput ca din tun partida.

A fost foarte agresiva, a avut un serviciu excelent, a returnat magnific si a folosit scurtele in cele mai potrivite momente.

Asa s-a facut 4-0, insa Simona, spre deosebire de alte partide, a luptat pentru fiecare minge si a ramas pozitiva in fata unei adversare careia i-a intrat practic totul.

Usor, usor, Simona si-a gasit ritmul potrivit si s-a apropiat la un singur game distanta. A servit pentru a egala la cinci, insa Siegemund a facut break si a luat primul set.

Spectacolul a continuat si in setul secund, de aceasta data cu Simona mai buna in primele momente.

Sportiva noastra a avut de trei ori un break in fata, dar Siegemund s-a repliat imediat si a egalat, desi romanca a avut doua mingi de set.

In cele din urma, nemtoaica a trecut ea in avantaj si a gestionat cu incredere finalul, reusind sa o elimine pe Simona. In finala, Siegemund se va intalni cu Kristina Mladenovici.

Aceasta a fost a doua victorie pe care Siegemund o obtine in intreaga cariera in fata Simonei, din tot atatea partide.

Per total, a fost insa un turneu bun din partea Simonei, care a aratat in multe momente tenisul cu care s-a remarcat.

HALEP - SIEGEMUND 4-6, 5-7

21:48 - Siegemund face break si o elimina pe Simona!

21:46 - Siegemund isi face serviciul, Simona va servi pentru a duce setul la tie-break.

21:42 - Siegemund face break si egaleaza la cinci!

21:41 - Simona o pierde, acum Siegemund are minge de break.

21:40 - Siegemund salveaza o minge de set, a mai ramas una!

21:40 - Doua mingi de set pentru Simona!

21:36 - Siegemund isi face serviciul, Simona va servi pentru a trimite meciul in decisiv.

21:33 - Simona isi face serviciul si conduce cu 5-3!

21:28 - Simona face break si conduce cu 4-3!

21:27 - Simona rateaza prima minge de break, dar mai obtine inca una.

21:24 - Minge de break pentru Simona.

21:19 - Siegemund si-a recapatat increderea, a marit ritmul si face si ea break.

21:13 - Simona face din nou break si are 3-2!

21:09 - Siegemund face rebreak si egaleaza la doi.

21:04 - Simona face break si conduce cu 2-1!

20:59 - Simona isi face si ea serviciul si egaleaza.

20:56 - Siegemund isi face cu greu serviciul si are 1-0 in startul setului secund.

20:48 - Siegemund face break si castiga primul set cu 6-4!

20:48 - Doua mingi de set pentru Siegemund.

20:44 - Simona face break si ramane in set! Serveste acum pentru a egala la cinci!

20:43 - Mingea de break pentru Simona!

20:38 - Siegemund face break si va servi pentru castigarea primului set.

20:34 - Simona face break si scorul este 3-4! Trebuie remarcat ca Simona nu s-a enervat deloc in acest meci, nici macar cand Siegemund reusea niste lovituri incredibile.

20:34 - Doua mingi de break pentru Simona.

20:31 - Cel mai bun game al sportivei noastre: Simona isi face excelent serviciul si scorul este 2-4.

20:26 - Simona da semne de revenire si face primul sau game din acest meci. Siegemund joaca insa bine in continuare.

20:22 - Siegemund variaza excelent loviturile, apeleaza des la loviturile scurte, asa ca mai face un break si are 4-0.

20:16 - Simona nu are deocamdata raspuns si este condusa cu 3-0.

20:12 - Siegemund incepe in forta, face break si are 2-0.

20:09 - Siegemund foloseste multe scurte si isi face fara emotii serviciul.

20:07 - A inceput meciul!

20:04 - Siegemund va servi prima.

19:58 - Partida va incepe in cateva minute.

Info: Partida incepe dupa ora 19:50

Invingatoarea se va duela in finala cu Kristina Mladenovici, care a invins-o pe Maria Sharapova.

Simona Halep este pe locul 4 in clasamentul WTA, in timp ce nemtoaica pe 49.

Cele doua s-au intalnit o singura data, anul trecut la Stuttgart, cand Siegemund s-a impus.

Partida e televizata de Digi Sport.

SUA, mesaj puternic de apreciere și susținere pentru România, la 20 de ani de la aderarea la NATO FOTO
România a jucat un rol crucial în promovarea securităţii şi cooperării în cadrul NATO, contribuind la operaţiunile de menţinere a păcii şi sporind interoperabilitatea între statele...
Optimismul lui Rareș Bogdan pentru europarlamentare: „Obţinem 20 de mandate. SOS-ul doamnei Şoşoacă nu va intra în PE”
Prim-vicepreşedintele PNL Rareş Bogdan a declarat vineri, 29 martie, că alianţa PSD-PNL poate lua la redistribuire 20 de mandate de europarlamentari. Europarlamentarul susține că AUR va...
#Simona Halep Laura Siegemund, #Simona Halep Laura Siegemund LIVE, #Simona Halep Laura Siegemund direct, #televizare Simona Halep Laura Siegemund, #Simona Halep Stuttgart, #Simona Halep Stuttgart live , #meciuri