Simona Halep, doua meciuri intr-o zi la Toronto: Adversara foarte dificila in semifinale

Sambata, 12 August 2017, ora 19:49
12909 citiri

Simona Halep va disputa doua meciuri in aceeasi zi la Toronto si va avea parte de un meci de foc in semifinale.

Dupa ce a trecut, in sferturi, de Caroline Garcia fara prea multe probleme, Simona va da peste numarul 5 WTA, Elina Svitolina, in duelul pentru calificarea in marea finala.

Sportiva din Ucraina a trecut in trei seturi, scor 4-6, 6-4, 6-3, de Garbine Muguruza, a patra jucatoare a lumii si campioana de la Wimbledon.

Svitolina se va afla in aceeasi situatie ca Halep, meciul ei cu Muguruza fiind suspendat sambata dimineata dupa primul set din cauza ploii.

Simona Halep si Elina Svitolina s-au intanit de doua ori pana acum, de fiecare data in acest sezon, impartindu-si victoriile. Ucraineanca s-a impus in finala de la Roma, iar Simona a invins-o in sferturile de finala de la Roland Garros.

Duelul dintre Halep si Svitolina, din semifinalele turneului de la Toronto, va avea loc in noaptea de sambata spre duminica, incepand cu ora 01:00, ora Romaniei.

Meciul va fi transmis in direct pe site-ul Ziare.com.

România a depășit 1.091 km de autostradă şi drum expres în circulaţie. Anunțul ministrului Transporturilor despre viitoarele proiecte
Ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, a anunțat joi, 28 martie, că sunt implementate - proiectare şi execuţie contracte pentru construirea a încă 729 km de drum de mare viteză....
Nicușor Dan: ”Într-o țară civilizată, Ştefan Dumitraşcu și domnii Greblă şi Hopincă ar trebui să fie azi în pușcărie”
Primarul Capitalei, Nicuşor Dan, a enumerat joi, 28 martie, câteva persoane despre care consideră că „ar trebui să fie azi în puşcărie. „Eu am precizat azi în conferinţa de presă...
#Halep Svitolina semifinale Toronto, #Halep rezultat Toronto, #Halep Svitolina Rogers Cup , #meciuri