Reactia Simonei Halep dupa calificarea in sferturile de finala de la Cincinnati

Vineri, 17 August 2018, ora 20:07
18241 citiri

Simona Halep a vorbit despre calificarea in sferturile de finala ale turneului de la Cincinnati dupa victoria din meciul cu Ashleigh Barty.

Sportiva noastra s-a declarat multumita de jocul sau chiar daca spune ca a intalnit o adversara dificila.

"A fost dificil deoarece este o adversara puternica. Amandoua am avut probleme din cauza conditiilor meteo. Sunt foarte fericita ca am castigat si voi mai avea un meci in aceasta noapte.

Ashleigh a gresit mai mult decat mine, eu am jucat-o mult pe rever si am obligat-o sa se miste. Nu am servit puternic, dar am folosit mult top-spin si asta a fost dificil pentru ea", a spus Simona dupa meci.

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Cincinnati dupa ce a invins-o pe australianca Ashleigh Barty.

Sportiva noastra a trecut de ocupanta locului 16 WTA cu 7-5, 6-4, obtinand o victorie mai clara decat o arata scorul.

Pentru Simona a fost a doua victorie la rand in fata australiencei dupa cea de saptamana trecuta, din semifinalele de la Rogers Cup.

Simona va reveni pe teren in aceasta noapte si se va duela in sferturile de finala cu ucraineanca Lesia Tsurenko, aflata pe locul 44 in clasamentul WTA.

Partida va avea loc dupa ora 1:00 si va fi transmisa in direct de Ziare.com.

C.S.

Candidații PSD din București strâng din nou semnături. Firea: Este o situație nouă. Avem alte protocoale
Candidatul PSD pentru Primăria Capitalei, Gabriela Firea, a afirmat, joi, 25 aprilie, că protocoalele semnate de PSD cu PNL pentru candidaturi comune la primăriile de sector şi la Primăria...
Lovitură pentru Clotilde Armand. Primărița Sectorului 1, trimisă în judecată în ziua în care și-a depus candidatura pentru un nou mandat
Procurorii au anunțat joi, 25 aprilie, trimiterea în judecată a primăriței Sectorului 1, Clotilde Armand, pe care o acuză de ”folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane”. Ea...