Osaka si Svitolina continua duelul cu Simona Halep pentru locul 1 WTA

Luni, 21 Ianuarie 2019, ora 07:34
16666 citiri

Naomi Osaka si Elina Svitolina isi continua duelul de la distanta cu Simona Halep pentru pozitia de lider a clasamentului feminin.

Cele doua sportive s-au impus, luni dimineata, in partidele pe care le-au disputat in optimile de finala de la Australian Open si au ramas in cursa pentru locul 1 WTA.

Osaka a trecut cu emotii de Anastasija Sevastova, pe care a invins-o in trei seturi, scor 4-6, 6-3, 6-4.

Dupa ce a pierdut primul act al intalnirii, japoneza si-a revenit excelent si a reusit sa obtina victoria ce o califica in seferturile de finala.

Tot de trei seturi a avut nevoie si Elina Svitolina pentru a se califica in sferturi, ucraineanca trecand greu de americanca Madison Keys. Scorul partidei a fost 6-2, 1-6, 6-1.

Osaka si Keys se vor duela acum in sferturi, astfel ca una dintre ele va continua sa puna presiune si sa ameninte pozitia Simonei din ierarhia feminina, Halep fiind obligata sa aiba un nou parcurs de exceptie la Australian Open pentru a-si salva locul.

Mai mult de jumătate dintre români votează la europarlamentare cu candidatul preferat la primărie. Ce procente ar putea obține partidele SONDAJ
PSD este creditat cu 28,4% din intenţiile de vot la alegerile pentru consiliile locale, PNL cu 26,7%, AUR cu 14,4%, conform unui sondaj realizat de INSCOP la comanda News.ro, în luna aprilie,...
Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
#Osaka Halep clasament WTA, #Svitolina Halep clasament WTA, #rezultate Australian Open , #WTA