Serena Williams s-a calificat cu emotii in semifinale la Wimbledon

Marti, 09 Iulie 2019, ora 17:21
7754 citiri

Serena Williams s-a calificat, marti, in semifinale la Wimbledon.

Tenismena americana, de 7 ori castigatoare a Grand Slam-ului britanic, a invins-o cu emotii in sferturi pe compatrioata sa, Alison Riske, aflata pe locul 55 in ierarhia WTA.

6-4, 4-6, 6-3 a fost scorul intalnirii dintre Williams si Riske, care a durat doua ore si trei minute.

In semifinala programata joi, Serena Williams o va intalni pe castigatoarea "sfertului" dintre favorita gazdelor Johanna Konta si cehoaica Barbora Strycova.

In cealalta semifinala se vor infrunta Simona Halep si castigatoarea "sfertului" dintre Elina Svitolina si Karolina Muchova.

Finala feminina de la Wimbledon va avea loc sambata.

Anul trecut, Serena Williams a ajuns pana in finala, acolo unde a fost invinsa de Angelique Kerber.

Mihai Tudose, PSD: Noi am mai ieşit pe primul loc şi stăteam în gară şi ne-am uitat cum a trecut trenul
Europarlamentarul Mihai Tudose a declarat sâmbătă că PSD a mai câştigat alegerile în trecut, dar Guvernul a fost format din partidele de pe locul "doi, trei şi un pic din cinci" şi...
Replică tăioasă pentru Piedone. Nicușor Dan a ieșit la atac: "Asta e singura luptă care contează!"
Nicușor Dan este susținut la aceste alegeri de Dreapta Unită, formată din USR, FD și PMP. Edilul, care are de dus o luptă dificilă cu Cristian Popescu Piedone, a ieșit la atac, în cadrul...
#Serena Williams semifinale Wimbledon, #Serena Williams Wimbledon 2019 , #Wimbledon