Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Nadal si Federer, in sferturi la Shanghai

Joi, 12 Octombrie 2017, ora 18:58
2408 citiri

Rafael Nadal si Roger Federer au un parcurs fara greseala in cadrul turneului de la Shanghai, ambii calificandu-se joi in sferturile de finala.

Liderul clasamentului mondial a trecut in optimi de italianul Fabio Fognini, pe care l-a invins in doua seturi, scor 6-3, 6-1.

Mai departe, in duelul pentru semifinale Nadal va da peste locul 9 ATP, este vorba despre bulgarul Grigor Dimitrov.

Roger Federer a avut nevoie tot de doua seturi pentru a trece in optimi de ucraineanul Aleksandr Dolgopolov, locul 41 ATP, pe care l-a invins cu scorul de 6-4, 6-2.

In sferturi il asteapta invingatorul meciului dintre francezii Richard Gasquet si Gilles Simon.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Nadal Federer rezultate, #Nadal Shanghai victorie, #Federer victorie Shanghai , #Rafael Nadal