Real Madrid se chinuie cu Sevilla, dar e salvata de o bijuterie de gol a lui Casemiro (Video)

Sambata, 19 Ianuarie 2019, ora 19:44
3803 citiri

Real Madrid s-a chinuit serios cu cei de la FC Sevilla, dar a fost salvata de un super gol marcat de vedeta sa de la mijlocul terenului, Casemiro.

2-0 a fost scorul pentru campioana Europei in meciul cu FC Sevilla, duel aprig intre doua echipe vecine de clasament in top 4 din Primera.

Casemiro in minutul 78 si Modrici in minutele de prelungire au adus victoria gazdelor, una venita poate nesperat pe final.

Brazilianul a marcat un gol uluitor, un trasor de la circa 35 de metri, in vinclul portarului andaluz Vaclik. Golul il puteti urmari in imagini VIDEO pe acest link.

Modrici a marcat pe final dupa o gafa uluitoare a lui Carrico, care a pierdut o minge ca un incepator in fata careului sau.

Real face acum 36 de puncte si se duce la 3 puncte de Sevilla, urcand pe 3 in Spania, la 2 lungimi in spatele lui Atletico de Madrid, care va evolua tot sambata la Huesca, in deplasare.

Real Madrid: Courtois - Carvajal, Varane, Ramos, Reguilon- Modric, Casemiro, Ceballos - Lucas, Benzema, Vinicius.

FC Sevilla: Vaclik - Kjaer, Gomez, Carrico - Banega - Jesus Navas, Sarabia, Vazquez, Escudero - Andre Silva, Ben Yedder.

Ciolacu anunță că întrerupe orice comunicare cu Piedone: "Îi urez succes"
Marcel Ciolacu a tăiat orice cale de comunicare cu Cristian Popescu Piedone. Președintele PSD a declarat joi, 25 aprilie, că nu va mai exista niciun dialog și nicio ofertă pentru Piedone....
Președintele PSD Sector 1 o vede pe Clotilde Armand la pușcărie: ”Și-a dat bani necuveniţi tocmai din bugetul unui proiect anticorupţie”
Preşedintele PSD Sector 1, Petre Florin Manole, a transmis joi, 25 aprilie, că primărița Clotilde Armand are „un drum scurt și previzibil de când a fost prinsă cu mâna-n bugetul local”....
#Real Madrid bate pe Sevilla super, #Real Madrid cronica meci Sevilla video , #stiri Real Madrid