Real Madrid s-a facut de ras cu Girona pe Santiago Bernabeu

Duminica, 17 Februarie 2019, ora 14:58
6452 citiri

Real Madrid a mai facut un meci foarte slab in Primera Division si s-a facut de ras cu cei de la Girona, echipa catalana promovata recent in La Liga.

Girona a invins cu 2-1 in deplasarea de pe Santiago Bernabeu, desi a fost condusa inca din minutul 25 dupa lovitura de cap superba a lui Casemiro.

Oaspetii au dat lovitura in ultimele 25 de minute, prin goluri marcate de Stuani, minutul 65, din penalti, plus Portu, care a inchis partida in minutul 75.

Un meci superb facut de Girona, care a mai avut si alte ocazii mari in partea secunda, doua bare fiind de semnalat la poarta lui Courtois.

Un portar belgian care a gresit grav la golul doi incasat prea usor, la coltul scurt, dar care putea in ultima faza a partidei, minutul 95, sa egaleze cu o lovitura de cap, el venind in careu la o ultima lovitura de colt.

Real a ramas si in 10 oameni pe final de meci, dupa eliminarea lui Sergio Ramos, capitanul gazdelor, care a luat un al doilea galben stupid.

Este a saptea infrangere pentru madrileni in acest sezon, care raman pe 3 cu 45 de puncte, la doua lungimi in spatele lui Atletico si la 9 puncte in spatele rivalei Barcelona.

Girona e doar a patra echipa catalana care triumfa pe terenul lui Real in istorie, dupa Barcelona, Espanyol si Tarragona.

Gruparea catalana a intrerupt pe terenul lui Real o serie negativa de 13 meciuri la rand fara victorie.

Real Madrid: Courtois - Odriozola, Varane, Ramos, Marcelo - Kroos, Casemiro, Ceballos - Vazquez, Benzama, Asensio.

Girona: Bono - Ramalho, Alcala, Juanpe - Porro, Pons, Luiz, Granell, Garcia - Portu, Stuani.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Real Madrid se face de ras, #Real Madrid cronica esec cu Girona, #Real Madrid pierde uluitor cu Girona , #stiri Real Madrid