Razvan Lucescu a fost eliminat din Europa League dupa un rezultat rusinos

Joi, 13 Decembrie 2018, ora 21:49
5382 citiri

Echipa antrenata de Razvan Lucescu, PAOK Salonic, a fost eliminata, joi seara, din Europa League.

In ultimul meci din Grupa L, gruparea din Grecia a pierdut surprinzator, pe teren propriu, cu BATE Borisov, scor 1-3.

Bielorusii au marcat trei goluri in prima repriza, prin Maksim Skavysh (min.18) si Nikolay Signevich (min.41 si 45, primul din penalti).

Golul de onoare al formatiei pregatite de antrenorul roman a fost inscris de Aleksandar Prijovic, in minutul 51.

Din minutul 62, BATE Borisov a evoluat in inferioritate numerica, dupa ce Nikolay Signevich a primit direct cartonasul rosu.

PAOK Salonic a incheiat grupa pe ultimul al clasamentului, cu doar 3 puncte stranse in 6 meciuri.

In celalalt meci al grupei, Vidi si Chelsea au terminat la egalitate, scor 2-2, iar londonezii merg in 16-imi alaturi de BATE Borisov.

Clasamentul final al Grupei L din Europa League:

1. Chelsea - 16 puncte

2. BATE Borisov - 9 puncte

-------------------------

3. Vidi - 7 puncte

4. PAOK Salonic - 3 puncte

Tragerea la sorti a meciurilor din 16-imile Europa League se va efectua luni dupa-amiaza.

Din ce destinații vin primele avioane în România imediat după intrarea în „Air Schengen”. Pasagerii nu vor mai face controalele la frontieră
Primele zboruri din spaţiul Schengen care vor ateriza duminică pe aeroportul Henri Coandă vor fi cele care vin de la Paris, Viena, Hamburg, Roma, Zurich, Munchen, Amsterdam şi Geneva,...
Ciolacu anunță plafonări ”oriunde există speculă”. Energie și gaze, RCA și dobânzi, deja pe listă
Schema de plafonare și compensare la gaze și energie electrică se prelungește încă un an, urmând ca din aprilie 2025 să se revină treptat, timp de un an, la piața liberă, potrivit unei...
#Razvan Lucescu Europa League, #PAOK eliminata Europa League, #Razvan Lucescu PAOK Salonic , #stiri Razvan Lucescu