Patricia Tig, eliminata de la US Open

Miercuri, 31 August 2016, ora 02:50
17592 citiri

Patricia Tig a fost eliminata in noaptea de marti spre miercuri din runda inaugurala a turneului de la US Open.

Sportiva noastra a fost invinsa in trei seturi, scor 3-6, 6-3, 6-2, de una dintre jucatoarele aflate pe lista capilor de serie, este vorba despre nemtoaica Laura Siegemund.

Tig a demonstrat, mai ales in primul set, ca este o sportiva care se poate lupta de la egal la egal cu tenismene mult mai bine cotate.

Romanca a mers cap la cap cu Siegemund, pentru ca apoi sa reuseasca breakul ce i-a adus victoria in primul set al meciului de la Flushing Meadows.

Sportiva din Germania a revenit insa excelent in actul secund, castigat cu 6-3, si s-a impus clar in "decisiv", obtinand in acelasi timp calificarea in turul II.

Patricia Tig - Laura Siegemund 6-3/ 3-6/ 2-6

02:50 - Siegemund castiga fara probleme "decisivul" si se califica in turul II.

02:07 - Laura Siegemund castiga setul al doilea si trimite meciul in "decisiv".

01:20 - Patricia reuseste sa castige primul set!

00:22 - Incepe meciul dintre cele doua cu Tig la serviciu.

00:04 - Moldoveanul Albot este invins de rusul Troicki si cei doi elibereaza terenul cu numarul 14 pentru Tig si Siegemund.

22:38 - Radu Albot si Victor Troicki incep setul decisiv al partidei lor. Dupa acest meci va intra pe teren Patricia.

INFO: Meciul de pe terenul cu numarul 14 incepe in jurul orei 23:00.

Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...
Traian Băsescu, ironii despre liderii PSD și PNL după retragerea finului său, Cătălin Cîrstoiu: ”Sunt și slabi de minte, nu numai slabi politicieni”
Fostul preşedinte Traian Băsescu, naşul medicului Cătălin Cîrstoiu, este de părere că alegerea acestuia pentru a candida la Primăria generală a Capitalei cu susţinerea PSD şi PNL...
#Patricia Tig US Open, #Tig Siegemund US Open, #Patricia Tig US Open rezultat , #meciuri