Sparta Praga, victorie la primul meci din noul sezon. Cum s-au descurcat Stanciu si Chipciu

Duminica, 22 Iulie 2018, ora 09:12
4734 citiri

Colonia romaneasca de la Sparta Praga a obtinut un succes in prima etapa din noul sezon al campionatului din Cehia, scor 2-0 cu nou-promovata FC Opava.

Trei romani au fost titulari in acest meci, Nita, Chipciu si Stanciu, ei fiind si integralisti in joc, in timp ce Bogdan Vatajelu nu a fost nici macar inclus in lot.

In plus, Nicusor Stanciu a purtat banderola de capitan si a fost aproape de un super gol in minutul 74, dar sutul sau a lovit bara transversala. Kanga si Svozil au marcat golurile partidei in minutele 73 si 84.

Chipciu putea provoca un penalti in partea secunda, dar arbitrul a urmarit faza pe reluarile VAR (cehii au implentat deja acest sistem!), hotarand pana la urma ca nu se impune lovitura de la 11 metri.

Slovan Liberec, Zlin si Viktoria Plzen au reusit si ele victorii in Cehia in prima etapa de campionat.

Guvernul ar urma să țină o ședință într-un mare oraș din vestul României. Care este motivul deplasării
Alfred Simonis, președintele interimar al Camerei Deputaților și candidatul PSD-PNL la Consiliul Județean Timiș a anunţat joi, 18 aprilie, că o şedinţă de Guvern ar putea avea loc...
Campanie intensă pentru candidatura lui Geoană la prezidențiale. S-a lansat un nou site de susținere
O campanie de susținere pentru candidatura lui Mircea Geoană, actualul secretar general adjunct al NATO, a fost demarată în online. Inițiativa, care se recomandă drept o „platformă...
#Stanciu si Chipciu victorie Sparta Praga, #Sparta Praga victorie prim meci campionat, #colonie romaneasca Sparta Praga victorie Nita , #stiri Nicusor Stanciu