Nicusor Stanciu marcheaza la debutul intr-un meci oficial pentru Sparta Praga (Video)

Duminica, 18 Februarie 2018, ora 19:28
7845 citiri

Mijlocasul roman Nicusor Stanciu a marcat in primul sau meci oficial pentru cehii de la Sparta Praga, in partida disputata duminica seara contra celor de la Slovan Liberec.

Stanciu a marcat un gol in minutul 5, dupa o actiune care a inceput pe flancul stang de la Bogdan Vatajelu, fost fundas al Universitatii Craiova.

De remarcat faptul ca toti cei 3 romani de la Sparta sunt titulari in acest prim joc oficial de la reluarea campionatului, e vorba de Florin Nita, Bogdan Vatajelu si evident Nicusor Stanciu.

Golul lui Stanciu cu Slovan il puteti urmari pe acest link.

Echipa de start a Spartei Praga: Nita- Zahustel, Hovorka, Stetina - Frydek, Vatajelu, Mavuba, Stanciu, Kanga - Ben Haim II, Kadlec.

Sparta se afla la 17 puncte in spatele liderului Viktoria Plzen.

Antrenorul lui Sparta este fostul manager de la Inter Milano, italianul Andrea Stramaccioni.

Bogdan Vatajelu a parasit terenul in minutul 78, in locul sau intrand Plavsici, iar Nicusor Stanciu a iesit si el de pe gazon in ovatiile publicului ceh, in locul sau intrand Kulhanek.

Doar Florin Nita a fost intregralist asadar dintre cei 3 romani, iar jocul s-a terminat 2-0, dupa ce Kanga a punctat din penalti in minutul 94.

Catalin Cîrstoiu, despre bunurile nedeclarate: „Ce ați fi vrut, să merg cu bicicleta?”
Candidatul PSD-PNL la alegerile pentru Primăria București, medicul Cătălin Cîrstoiu a declarat vineri, 29 martie, că el și soția sa au muncit de „le-au sărit capacele” pentru a avea...
Proiect pentru plafonarea adaosului comercial la 20 la sută pentru produsele românești. „La produsele din import să pună orice adaos doresc ei”
Ministrul Agriculturii şi Dezvoltării Rurale Florin Barbu a anunţat vineri, 29 martie, că împreună cu echipa de la instituţia pe care o conduce, pregăteşte un proiect legislativ care va...
#Stanciu gol marcat Sparta, #Nicusor Stanciu prim gol oficial Sparta, #Stanciu incepe cu dreptul Sparta aventura , #stiri Nicusor Stanciu