Chipciu, gol din pasa lui Stanciu. Romanii, din nou decisivi pentru Sparta Praga (Video)

Duminica, 19 August 2018, ora 20:58
4123 citiri

Romanii de la Sparta Praga au fost din nou decisivi intr-un meci al gruparii din Cehia in campionat, scor 2-2 cu cei de la FK Pribram.

Kanga din penalti, un penalti provocat de Stanciu in minutul 38 si Chipciu in minutul 69 au adus golurile gazdelor, la reusita fostului stelist, Stanciu bifand o pretioasa pasa de gol (VIDEO aici).

In plus, acelasi Nicusor Stanciu a lovit bara cu o frumoasa executie in prima parte.

FK Pribram a evoluat in 10 oameni din minutul 42, dupa eliminarea lui Tregler, dar a dat totusi lovitura pe final de meci, minutul 86, prin reusita lui Antwi. Echipa oaspete a condus pe tabela din minutul 6, dupa golul lui Slepicka.

Trei jucatori romani au fost titulari la Sparta, Nita, Stanciu si Chipciu, Vatajelu intrand pe gazon in minutul 66.

Primii trei au si incheiat partida ca integralisti.

Dupa acest egal, Sparta este pe 2 in campionat cu 13 puncte, 2 mai putine ca liderul Viktoria Plzen, 15 puncte, 5 victorii din 5.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Chipciu gol Sparta Praga pasa Stanciu, #Video romani decisivi la Sparta, #Stanciu bara penalti provocat Sparta , #stiri Nicusor Stanciu