Ce a declarat Nicusor Stanciu dupa meciul excelent facut in derbiul orasului Praga

Duminica, 18 Martie 2018, ora 11:08
3612 citiri

Nicusor Stanciu a facut un meci excelent in derbiul orasului Praga, intre echipele locale Sparta si Slavia, marcand doua goluri intr-o partida nebuna, terminata cu scorul de 3-3.

Partida a avut loc in etapa cu numarul 21 din campionatul ceh de fotbal, iar mijlocasul a vorbit dupa meci, spunand ca nu isi explica lipsa de concentrare a colegilor sai, care au condus cu 3-0, dar s-au vazut egalati pe final:

"Nu stiu ce a fost in acest meci, dar mereu se intampla ceva cu noi in a doua repriza. Nu jucam bine si ne pierdem concentrarea; pentru o echipa ca a noastra, nu este normal. Trebuie sa ne mentinem concentrarea pe tot parcursul jocului. Nu este normal sa conduci cu 3-0 si sa fii egalat. Vremea nu ne-a ajutat, dar astea au fost conditiile si pentru adversari. Le multumim fanilor, pentru ca ei chiar si-au dorit sa castigam", a fost reactia jucatorului roman dupa partida, conform celor de la DigiSport.

Sparta Praga a condus cu 3-0 la pauza in derbiul cu Slavia, dupa goluri marcate de Stanciu o dubla si Soucek un autogol. Slavia a egalat la ultima faza a meciului, in minutul 95, dupa un penalti acordat prin tehnologia video VAR.

Stanciu, meci de vis in Cehia: "Dubla" in derbiul orasului Praga!

Nita si Stanciu au fost titulari si integralisti la gazde, in timp ce Vatajelu a ramas pe banca.

Fostul stelist a ajuns la cota 3 goluri marcate in tricoul celor de la Sparta Praga, dupa transferul sau in Cehia.

D.A.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Stanciu reactie dupa goluri marcate Sparta, #derbi Sparta Slavia declaratii Stanciu , #stiri Nicusor Stanciu