Anderlecht, cu Stanciu si Chipciu pe teren, a bifat a doua infrangere la rand in campionat

Duminica, 20 August 2017, ora 18:05
3006 citiri

Gruparea de fotbal Anderlecht Bruxelles, din Belgia, nu are un start de sezon foarte bun, fiind chiar campioana Jupiler League, cu doar o singura victorie si acum doua infrangeri la rand.

Duminica la pranz, Anderlecht a pierdut pe stadionul Constant Vanden Stock, scor 2-3 cu cei de Saint-Truidense.

Alex Chipciu a fost titular, dar folosit pe un post interesant, acela de fundas dreapta. El a fost inlocuit cu Gerkens in minutul 77. Nicusor Stanciu a fost rezerva si a intrat pe teren in minutul 77.

Bruno si Teodorczyk au marcat pentru gazde, care au ratat si un penalti, prin Hanni, in minutul 31, la 1-1. Pentru oaspeti au marcat Boli, Legear si Botaka.

Anderlecht este doar pe 10 dupa 4 etape in Belgia, cu doar 4 puncte la activ. Este a doua infrangere la rand pentru trupa alb-violeta, dupa 0-2 cu Charelori in deplasare, etapa trecuta.

O singura victorie a inregistrat echipa in acest sezon, 1-0 cu Oostende.

Cătălin Drulă, despre candidatura la prezidențiale: „Eu sunt natural un candidat posibil”. Care sunt obiectivele USR și Dreapta Unită pentru 2024
Președintele USR Cătălin Drulă a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători” și a vorbit despre obiectivele USR și ale Dreptei Unite pentru alegerile din 9 iunie, despre misiunea...
Cîrstoiu răspunde criticilor din ultimele zile: "Nişte lupi în haine de oaie încearcă să transforme oaia în lup"
Atacat în ultimele zile atât de adversarii direcți la alegerile locale, cât și de alți politicieni, dar și de ziariști, Cătălin Cîrstoiu, candidatul susţinut de PSD şi PNL pentru...
#Anderlecht pierde meci acasa Belgia, #Anderlecht pierde meci Saint Truidense, #Anderlecht debut negru de sezon , #stiri Nicusor Stanciu