Dica isi ataca jucatorii dupa infrangerea cu Sepsi

Miercuri, 05 Decembrie 2018, ora 22:31
5651 citiri

Nicolae Dica, antrenorul celor de la FCSB, a iesit la atac dupa ce echipa sa a pierdut surprinzator pe terenul lui Sepsi Sfantu Gheorghe.

Tehnicianul si-a pus la zid elevii, pe care i-a acuzat ca nu au avut atitudinea potrivita pentru a se impune.

"Cum am inceput jocul, pe varfuri, ca si cum nu conta. Pe noi ne interesa ca terenul e inghetat, cum jucam noi pe terenul asta? Nu am avut atitudinea celor de la Sepsi. Ne-a costat prima repriza. Sunt dezamagit ca nu am avut o atitudine buna. Puteam sa primim 4 goluri, dar nu cu acea atitudine.

A doua repriza a fost mai buna, dar nu am reusit sa egalam. Nu am reusit sa punem presiune pe final. Am jucat slab. Este greu de pregatit un asemenea meci. Nu ne mentineam echilibrul. Ne-au iesit foarte putine in acest meci. Le-am cerut la pauza sa jucam mai mult, am schimbat cu Tanase mai jos, sa jucam cu mingi pe varfuri, prin devieri", a declarat Dica, citat de DigiSport.

FCSB a pierdut surprinzator in fata celor de la Sepsi intr-o partida din etapa a 18-a a Ligii 1.

4-2 a fost scorul final al partidei in care Sepsi a condus la un moment dat si cu 3-0.

Vizita președintele României, Klaus Iohannis, în Coreea de Sud. Vor fi semnate colaborări pe apărare și energie nucleară
Preşedintele Klaus Iohannis va efectua, săptămâna viitoare, de luni până miercuri, o vizită oficială în Republica Coreea, la invitaţia omologului său, Yoon Suk Yeol, informează...
PNL și PSD așteaptă "clarificări" de la Cătălin Cîrstoiu, "în această săptămână". Când va fi anunțată decizia în privința candidatului la Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a afirmat, joi seară, că, în acest moment, Cătălin Cîrstoiu este candidatul alianţei PSD-PNL, dar acesta trebuie să clarifice public toate aspectele care...