Monica Niculescu o invinge pe Garbine Muguruza la Miami dupa o evolutie de zile mari

Vineri, 22 Martie 2019, ora 23:04
46031 citiri

Monica Niculescu s-a calificat in turul 3 de la Miami dupa o victorie fenomenala reusita in fata ibericei Garbine Muguruza (17 WTA).

Sportiva noastra a avut o prestatie rasunatoare in care a luptat pana la epuizare pentru a obtine o victorie cu 7-6 (0), 4-6, 6-2.

Meciul a durat aproape trei ore, iar Monica a crezut tot timpul ca poate produce inca o surpriza la Miami.

Primul set a avut o desfasurare de-a dreptul nebuna si ne-a oferit nu mai putin de 10 break-uri. Muguruza a inceput mai bine, a condus cu 3-0, dar Monica a reusit sa revina si totul s-a decis la tie-break.

Prestatia Monicai la tie-break a fost fenomenala, iar sportiva noastra s-a impus la zero, in timp ce Muguruza nu a avut replica.

Apoi, Monica a inceput bine setul secund, a condus cu 2-0, dar Muguruza a ridicat nivelul si a reusit sa trimita meciul in set decisiv.

Totusi, Monica a luptat incredibil, ca o gladiatoare, si a reusit sa-si revina in setul decisiv, pe care l-a castigat.

In turul 3, Monica o va intalni pe daneza Caroline Wozniacki (13 WTA), intr-un meci ce va avea loc sambata sau duminica, la o ora ce nu a fost inca stabilita.

NICULESCU - MUGURUZA 7-6 (0), 4-6, 6-2

23:05 - Final de meci! Monica se impune dupa o prestatie extraordinara!!!

22:58 - Monica rateaza trei mingi de meci si scorul devine 5-2. Romanca serveste acum pentru castigarea meciului!

22:51 - Monica se desprinde la 5-1 si e tot mai aproape de victorie!

22:44 - Monica mai face un break si conduce cu 4-1!!!

22:42 - Monica ramane in avantaj si conduce cu 3-1.

22:36 - Muguruza isi face serviciul si scorul este 2-1.

22:33 - Monica se desprinde si conduce cu 2-0!

22:29 - Monica incepe setul decisiv cu un break!

22:17 - Muguruza face break si castiga setul secund. Vom avea set decisiv!

22:11 - Monica lupta incredibil, face rebreak si scorul este 5-4 pentru Muguruza. Monica trece insa la serviciu acum!

22:08 - Muguruza face break si serveste acum pentru a trimite meciul in setul decisiv.

22:04 - Game fara emotii pentru Muguruza, care conduce cu 4-3.

22:00 - Monica salveaza trei mingi de break si scorul este 3-3.

21:49 - Monica rateaza o sansa de break si scorul este 3-2 pentru Muguruza.

21:41 - Muguruza face rebreak si scorul devine 2-2.

21:37 - Monica rateaza doua mingi de break, iar Muguruza castiga primul game din setul secund.

21:31 - Monica reuseste un game la zero si scorul este 2-0!

21:28 - Monica incepe setul secund cu un break!

21:24 - Monica se impune in primul set dupa un tie-break castigat la zero!!!

21:18 - Monica face inca un break si primul set se decide la tie-break!

21:12 - Muguruza face un nou break si serveste din nou pentru castigarea setului.

21:09 - Monica reuseste rebreak si scorul este 5-5!

21:02 - Muguruza face break si acum serveste pentru castigarea primului set.

20:57 - Monica face rebreak si scorul este 4-4.

20:52 - Muguruza face break si conduce cu 4-3.

20:46 - Monica mai reuseste un break si scorul este 3-3!

20:41 - Monica isi face serviciul si se apropie de Muguruza.

20:36 - Monica face si ea un break si scorul este 3-1 pentru Muguruza.

20:31 - Muguruza mai face un break si conduce cu 3-0.

20:26 - Muguruza isi face cu greu serviciul si are 2-0.

20:19 - Muguruza face break in startul meciului.

20:11 - A inceput meciul!

20:09 - Meciul va incepe cu Monica la serviciu.

20:03 - Monica si Garbine patrund pe teren in aplauzele fanilor.

20:02 - Avem imagini de la Miami. Cele doua jucatoare se pregatesc sa intre pe teren.

19:54 - Meciul va incepe in cateva minute.

Monica ocupa locul 138 in clasamentul WTA, in timp ce Muguruza este pe locul 17.

La casele de pariuri, iberica este favorita, avand cota 1.3 pentru o victorie.

Singura intalnire precedenta a avut loc in 2016, cand Muguruza a castigat in doua seturi.

Meciul este televizat de Digi Sport 2.

Intrarea în Schengen pune sub lupă corupția din România: “Iar ne-a prins ninsoarea nepregătiți”
România intră în spațiul Schengen doar pe cale maritimă și aeriană, la finalul lunii martie 2024. Aderarea va stimula turismul și comerțul și va consolida piața internă. Pe de altă...
„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
#Monica Niculescu Garbine Muguruza, #Monica Niculescu Garbine Muguruza LIVE, #Monica Niculescu Garbine Muguruza direct, #televizare Monica Niculescu Garbine Muguruza , #stiri Monica Niculescu