Monica Niculescu, invinsa de Caroline Wozniacki la Miami dupa un meci de mare lupta

Duminica, 24 Martie 2019, ora 00:40
46610 citiri

Monica Niculescu a fost invinsa de Caroline Wozniacki in turul 3 de la Miami dupa un nou meci cu o intensitate ridicata.

Sportiva noastra a fost invinsa in doua seturi foarte disputate cu scorul 6-4, 7-6 (4) de ocupanta locului 13 WTA.

Monica a inceput ezitant partida si a alternat momentele in care reusea lovituri spectaculoase cu cele in care gresea executii simple.

Dupa ce a fost condusa cu 5-2, Monica a reusit sa revina si putea egala la cinci, dar si-a pierdut serviciul si daneza a castigat astfel primul set.

In setul secund, Wozniacki a inceput din nou mai bine, a avut 2-0, dar Monica a reusit sa reechilibreze rapid, in special prin intermediul scurtelor trimise.

In cele din urma, fosta lidera mondiala a fost mai inspirata si a obtinut o victorie meritata, chiar daca Monica a luptat superb si a ajuns pana la tie-break.

Pentru Wozniacki, aceasta a fost a zecea victorie din tot atatea partide cu Monica Niculescu.

In optimile de finala, daneza o va intalni pe Su-Wei Hsieh, cea care tocmai a eliminat-o pe Naomi Osaka.

MONICA NICULESCU - CAROLINE WOZNIACKI 4-6, 6-7 (4)

00:43 - Wozniacki se impune la tie-break la patru si castiga aceasta partida!

00:32 - Monica isi face serviciul si setul secund se decide la tie-break!!!

00:24 - Game la zero reusit de Wozniacki. Monica serveste acum pentru a ramane in meci.

00:22 - Monica egaleaza la cinci si finalul meciului se anunta electrizant!

00:17 - Monica face rebreak si ramane in meci!

00:13 - Wozniacki face break si serveste pentru castigarea meciului.

00:08 - Wozniacki face 4-3 dupa un game foarte echilibrat.

00:02 - Monica egaleaza la trei si are un joc tot mai solid.

23:57 - Monica rateaza doua mingi de break si scorul este 3-2 pentru daneza.

23:49 - Monica joaca tot mai bine si scorul este 2-2.

23:43 - Monica face rebreak si scorul este 2-1 pentru daneza.

23:39 - Wozniacki face break si are 2-0.

23:34 - Wozniacki isi face serviciul in startul setului secund.

23:28 - Monica isi pierde serviciul, iar Wozniacki castiga primul set cu 6-4!

23:23 - Monica fructifica a cincea minge de rebreak din acest game si scorul este 5-4!!!

23:15 - Monica isi face cu greu serviciul, dar acum Wozniacki serveste pentru a castiga setul.

23:06 - Wozniacki reuseste un game la zero si conduce cu 5-2.

23:04 - Monica intrerupe seria Carolinei si scorul este 4-2 pentru daneza.

22:58 - Monica rateaza patru mingi de rebreak si scorul este 4-1.

22:52 - Wozniacki face primul break al meciului si conduce cu 3-1. Va amintim ca meciul cu Muguruza a avut 10 break-uri in primul set, iar romanca a revenit de fiecare data cand s-a aflat in dificultate.

22:46 - Wozniacki isi face serviciul dupa un game inceput bine de Monica si conduce cu 2-1.

22:42 - Continuam intr-un ritm echilibrat si scorul este 1-1.

22:37 - Inceput foarte echilibrat de meci, Wozniacki isi face cu greu serviciul si are 1-0.

22:32 - A inceput meciul!

22:27 - Meciul va incepe cu Wozniacki la serviciu.

Caroline Wozniacki ocupa locul 13 in clasamentul WTA si nu traverseaza cea mai buna forma a carierei.

Totusi, pe Monica a invins-o de fiecare data in precedentele noua intalniri.

Partida este televizata de Digi Sport 2.

„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...
#Monica Niculescu Caroline Wozniacki, #Monica Niculescu Caroline Wozniacki Live, #Monica Niculescu Caroline Wozniacki direct, #televizare Monica Niculescu Caroline Wozniacki, #cine transmite Monica Niculescu Caroline Wozniacki , #stiri Monica Niculescu