Monica Niculescu, invinsa de Caroline Wozniacki la Miami dupa un meci de mare lupta

Duminica, 24 Martie 2019, ora 00:40
46610 citiri

Monica Niculescu a fost invinsa de Caroline Wozniacki in turul 3 de la Miami dupa un nou meci cu o intensitate ridicata.

Sportiva noastra a fost invinsa in doua seturi foarte disputate cu scorul 6-4, 7-6 (4) de ocupanta locului 13 WTA.

Monica a inceput ezitant partida si a alternat momentele in care reusea lovituri spectaculoase cu cele in care gresea executii simple.

Dupa ce a fost condusa cu 5-2, Monica a reusit sa revina si putea egala la cinci, dar si-a pierdut serviciul si daneza a castigat astfel primul set.

In setul secund, Wozniacki a inceput din nou mai bine, a avut 2-0, dar Monica a reusit sa reechilibreze rapid, in special prin intermediul scurtelor trimise.

In cele din urma, fosta lidera mondiala a fost mai inspirata si a obtinut o victorie meritata, chiar daca Monica a luptat superb si a ajuns pana la tie-break.

Pentru Wozniacki, aceasta a fost a zecea victorie din tot atatea partide cu Monica Niculescu.

In optimile de finala, daneza o va intalni pe Su-Wei Hsieh, cea care tocmai a eliminat-o pe Naomi Osaka.

MONICA NICULESCU - CAROLINE WOZNIACKI 4-6, 6-7 (4)

00:43 - Wozniacki se impune la tie-break la patru si castiga aceasta partida!

00:32 - Monica isi face serviciul si setul secund se decide la tie-break!!!

00:24 - Game la zero reusit de Wozniacki. Monica serveste acum pentru a ramane in meci.

00:22 - Monica egaleaza la cinci si finalul meciului se anunta electrizant!

00:17 - Monica face rebreak si ramane in meci!

00:13 - Wozniacki face break si serveste pentru castigarea meciului.

00:08 - Wozniacki face 4-3 dupa un game foarte echilibrat.

00:02 - Monica egaleaza la trei si are un joc tot mai solid.

23:57 - Monica rateaza doua mingi de break si scorul este 3-2 pentru daneza.

23:49 - Monica joaca tot mai bine si scorul este 2-2.

23:43 - Monica face rebreak si scorul este 2-1 pentru daneza.

23:39 - Wozniacki face break si are 2-0.

23:34 - Wozniacki isi face serviciul in startul setului secund.

23:28 - Monica isi pierde serviciul, iar Wozniacki castiga primul set cu 6-4!

23:23 - Monica fructifica a cincea minge de rebreak din acest game si scorul este 5-4!!!

23:15 - Monica isi face cu greu serviciul, dar acum Wozniacki serveste pentru a castiga setul.

23:06 - Wozniacki reuseste un game la zero si conduce cu 5-2.

23:04 - Monica intrerupe seria Carolinei si scorul este 4-2 pentru daneza.

22:58 - Monica rateaza patru mingi de rebreak si scorul este 4-1.

22:52 - Wozniacki face primul break al meciului si conduce cu 3-1. Va amintim ca meciul cu Muguruza a avut 10 break-uri in primul set, iar romanca a revenit de fiecare data cand s-a aflat in dificultate.

22:46 - Wozniacki isi face serviciul dupa un game inceput bine de Monica si conduce cu 2-1.

22:42 - Continuam intr-un ritm echilibrat si scorul este 1-1.

22:37 - Inceput foarte echilibrat de meci, Wozniacki isi face cu greu serviciul si are 1-0.

22:32 - A inceput meciul!

22:27 - Meciul va incepe cu Wozniacki la serviciu.

Caroline Wozniacki ocupa locul 13 in clasamentul WTA si nu traverseaza cea mai buna forma a carierei.

Totusi, pe Monica a invins-o de fiecare data in precedentele noua intalniri.

Partida este televizata de Digi Sport 2.

Ludovic Orban, dezlănțuit: „Nu mi-e frică de voi, securiștilor!". Fostul premier a anunțat prima reformă a alianței FD+USR+PMP
Ludovic Orban face mare scandal din opoziție. Fostul premier, fost lider al PNL, se află într-un război continuu după ce Klaus Iohannis l-a trecut pe „linie moartă". Ludovic Orban este...
Cu cine ar vrea PSD+PNL să-l înlocuiască pe Cătălin Cîrstoiu la alegerile pentru Primăria Capitalei
Cătălin Cîrstoiu se pare că s-a dovedit a fi mai degrabă nepotrivit pentru a candida din partea PSD+PNL pentru Primăria Capitalei. Astfel, alianța care formează și guvernul ar lua deja în...
#Monica Niculescu Caroline Wozniacki, #Monica Niculescu Caroline Wozniacki Live, #Monica Niculescu Caroline Wozniacki direct, #televizare Monica Niculescu Caroline Wozniacki, #cine transmite Monica Niculescu Caroline Wozniacki , #stiri Monica Niculescu