Mihaela Buzarnescu se califica in sferturile de finala de la Bucuresti dupa o revenire superba

Miercuri, 18 Iulie 2018, ora 19:47
8099 citiri

Mihaela Buzarnescu a reusit sa se califice in sferturile de finala ale turneului de la Bucuresti.

Sportiva noastra a invins-o pe Tamera Zidansek din Slovenia cu scorul 6-3, 7-5, la capatul unui meci ce a durat o ora si 50 de minute.

Mihaela a avut probleme in setul secund, cand a fost condusa cu 4-1, dar a revenit superb pe final de meci.

Jucatoarea in varsta de 30 de ani a facut un break chiar cand Zidansek a servit pentru meci si a intors astfel rezultatul.

In sferturile de finala, Mihaela se va duela cu chinezoaica Yafan Wang, aflata pe locul 84 in clasamentul WTA.

Meciul din sferturi va avea loc vineri, la o ora ce nu a fost stabilita deocamdata de organizatori.

C.S.

CTP, după ce a văzut conferința lui Cătălin Cîrstoiu: ”I s-a mai rărit zâmbetul iliescoid...”
Candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei, medicul Cătălin Cîrstoiu a susținut vineri, 19 aprilie, o conferinţă de presă pentru a răspunde acuzaţiilor de incompatibilitate în condiţiile...
De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Mihaela Buzarnescu Bucuresti, #Mihaela Buzarnescu sferturi Bucuresti , #stiri Mihaela Buzarnescu