Mihaela Buzarnescu se califica in semifinale la Bucuresti dupa un meci palpitant

Vineri, 20 Iulie 2018, ora 20:48
10401 citiri

Mihaela Buzarnescu s-a calificat in semifinalele turneului de la Bucuresti, dotat cu premii in valoare de 250 de mii de dolari.

Sportiva noastra a invins-o in sferturile de finala pe chinezoaica Yafan Wang (84 WTA), scor 7-6 (4), 6-3.

Partida a durat mai bine de doua ore si a fost plina de rasturnari de situatie.

Wang a avut 5-3 in primul set si a avut si serviciul, insa Mihaela a facut break si s-a impus la tie-break.

Apoi, in setul secund au fost de asemenea multe rasturnari de situatie, dar Mihaela a castigat in cele din urma meciul.

In semifinale, Mihaela se va duela cu croata Petra Martici, aflata pe locul 60 in clasamentul mondial.

Partida din semifinale va avea loc sambata, de la ora 15:00, in direct pe Ziare.com.

In schimb, Sorana Cirstea a fost invinsa in sferturile de finala de principala favorita Anastasija Sevastova, scor 6-3, 3-6, 2-6.

C.S.

Iohannis, reacție despre candidații separați la primăria Capitalei: "Important este să nu ducă la lupte electorale în interiorul coaliţiei" VIDEO
Preşedintele Klaus Iohannis se teme cu privire la eventuale tensiuni în coaliția de guvernare PSD-PNL după ce partidele au decis să susțină candidați diferiți la primăria Capitalei în...
Președintele PMP: Declinul PSD-PNL a început cu "decizia ridicolă de a-şi anunţa înfrângerea în Bucureşti” înainte de începerea campaniei
Preşedintele PMP, Eugen Tomac, consideră că decizia coaliţiei PSD-PNL de a avea candidaţi separaţi la Primăria Capitalei reprezintă începutul „marii prăbuşiri a partidului unic”,...