Mihaela Buzarnescu, invinsa clar de Kvitova in semifinale la Birmingham

Autor: Marius Doroftei - Editor Ziare.com
Sambata, 23 Iunie 2018, ora 17:01
22303 citiri

Mihaela Buzarnescu a ratat sansa calificarii in finala turneului de la Birmingham, fiind invinsa de Petra Kvitova in semifinale.

Sportiva ceha s-a impus in doua seturi, scor 6-3, 6-2, dupa o partida ce a durat o ora si 14 minute.

Parcursul foarte bun al Mihaelei de pe iarba britanica s-a incheiat sambata, in fata uneia dintre cele mai bune jucatoare pe aceasta suprafata de joc, dubla campioana la Wimbledon.

Romanca a reusit sa se tina aproape de adversara sa in prima parte a primului set, cand a reusit inclusiv un break, dar pana la urma Kvitova s-a dovedit a fi prea puternica.

Accederea in semifinalele de la Birmingham ii aduce Mihaelei un cec in valoare de 41.555 de dolari, dar si 185 de puncte in clasamentul feminin.

Mihaela Buzarnescu - Petra Kvitova 3-6/ 2-6

17:00 - Game, set si meci, Petra Kvitova!

16:56 - Break Kvitova si fostul numar 1 WTA serveste pentru meci!

16:53 Kvitova se impune greu in acest game.

16:46 - Game pentru Buzarnescu, insa romanca are nevoie de break pentru a se lupta in acest set.

16:43 - Concretizeaza Kvitova breakul si se distanteaza.

16:39 - Break pentru sportiva ceha! Miki pare depasita de o adversara superioara.

16:36 - Egaleaza Kvitova la unu.

16:32 - Incepe Buzarnescu setul 2 cu un game castigat pe serviciu.

16:26 - Game si set, Petra Kvitova!

16:22 - Isi face serviciul Mihaela, insa este randul Kvitovei sa serveasca pentru set.

16:19 - Game Kvitova si Mihaela serveste pentru a ramane in acest set!

16:16 - Break categoric reusit de Kvitova in acest game.

16:12 - Rebreak pentru Buzarnescu! Foarte bine joaca romanca.

16:08 - Break reusit de Kvitova dupa un game complicat pentru Buzarnescu.

15:57 - Serveste in continuare fara greseala Kvitova.

15:54 - Egaleaza Mihaela dupa un game bun la serviciu.

15:52 - Isi face serviciul Petra.

15:49 - Incepe partida! Petra este prima la serviciu!

15:40 - Intra in arena cele doua sportive.

15:28 - Rybarikova castiga partida si se califica in finala. In cateva minute intra in teren Mihaela.

14:50 - Rybarikova castiga primul set la tie break.

13:40 - A inceput prima partida a zilei de la Birmingham, cea dintre Strycova si Rybarikova.

INFO: "Miki" si Petra Kvitova s-au mai intalnit o singura data pana acum, anul acesta, in finala Openului de la Praga, cand tenismena din Cehia s-a impus in trei seturi, scor 4-6, 6-2, 6-3.

Din ce destinații vin primele avioane în România imediat după intrarea în „Air Schengen”. Pasagerii nu vor mai face controalele la frontieră
Primele zboruri din spaţiul Schengen care vor ateriza duminică pe aeroportul Henri Coandă vor fi cele care vin de la Paris, Viena, Hamburg, Roma, Zurich, Munchen, Amsterdam şi Geneva,...
Ciolacu anunță plafonări ”oriunde există speculă”. Energie și gaze, RCA și dobânzi, deja pe listă
Schema de plafonare și compensare la gaze și energie electrică se prelungește încă un an, urmând ca din aprilie 2025 să se revină treptat, timp de un an, la piața liberă, potrivit unei...
#Buzarnescu Kvitova Birmingham, #Buzarnescu semifinale Birmingham, #Buzarnescu tenis rezultate , #stiri Mihaela Buzarnescu