Mihaela Buzarnescu, invinsa clar de Kvitova in semifinale la Birmingham

Sambata, 23 Iunie 2018, ora 17:01
22303 citiri

Mihaela Buzarnescu a ratat sansa calificarii in finala turneului de la Birmingham, fiind invinsa de Petra Kvitova in semifinale.

Sportiva ceha s-a impus in doua seturi, scor 6-3, 6-2, dupa o partida ce a durat o ora si 14 minute.

Parcursul foarte bun al Mihaelei de pe iarba britanica s-a incheiat sambata, in fata uneia dintre cele mai bune jucatoare pe aceasta suprafata de joc, dubla campioana la Wimbledon.

Romanca a reusit sa se tina aproape de adversara sa in prima parte a primului set, cand a reusit inclusiv un break, dar pana la urma Kvitova s-a dovedit a fi prea puternica.

Accederea in semifinalele de la Birmingham ii aduce Mihaelei un cec in valoare de 41.555 de dolari, dar si 185 de puncte in clasamentul feminin.

Mihaela Buzarnescu - Petra Kvitova 3-6/ 2-6

17:00 - Game, set si meci, Petra Kvitova!

16:56 - Break Kvitova si fostul numar 1 WTA serveste pentru meci!

16:53 Kvitova se impune greu in acest game.

16:46 - Game pentru Buzarnescu, insa romanca are nevoie de break pentru a se lupta in acest set.

16:43 - Concretizeaza Kvitova breakul si se distanteaza.

16:39 - Break pentru sportiva ceha! Miki pare depasita de o adversara superioara.

16:36 - Egaleaza Kvitova la unu.

16:32 - Incepe Buzarnescu setul 2 cu un game castigat pe serviciu.

16:26 - Game si set, Petra Kvitova!

16:22 - Isi face serviciul Mihaela, insa este randul Kvitovei sa serveasca pentru set.

16:19 - Game Kvitova si Mihaela serveste pentru a ramane in acest set!

16:16 - Break categoric reusit de Kvitova in acest game.

16:12 - Rebreak pentru Buzarnescu! Foarte bine joaca romanca.

16:08 - Break reusit de Kvitova dupa un game complicat pentru Buzarnescu.

15:57 - Serveste in continuare fara greseala Kvitova.

15:54 - Egaleaza Mihaela dupa un game bun la serviciu.

15:52 - Isi face serviciul Petra.

15:49 - Incepe partida! Petra este prima la serviciu!

15:40 - Intra in arena cele doua sportive.

15:28 - Rybarikova castiga partida si se califica in finala. In cateva minute intra in teren Mihaela.

14:50 - Rybarikova castiga primul set la tie break.

13:40 - A inceput prima partida a zilei de la Birmingham, cea dintre Strycova si Rybarikova.

INFO: "Miki" si Petra Kvitova s-au mai intalnit o singura data pana acum, anul acesta, in finala Openului de la Praga, cand tenismena din Cehia s-a impus in trei seturi, scor 4-6, 6-2, 6-3.

Președintele României: Relevanța NATO este cu atât mai mare în contextul extrem de complex pe care îl traversăm
Klaus Iohannis, președintele României a transmis, vineri, 29 martie, la 20 de ani de la aderarea României la NATO, că România va rămâne profund implicată în procesul de adaptare...
Moartea unui om politic - pomenirea și lecțiile acesteia. Partea I: de ce trebuie să (ne) criticăm liderii?
Acum la mine e noapte târziu, dar calendaristic ziua de 27 martie a început deja. Când domniile voastre (sau majoritatea) veți citi acest articol (în două părți), peste cea de-a 29-a zi a...
#Buzarnescu Kvitova Birmingham, #Buzarnescu semifinale Birmingham, #Buzarnescu tenis rezultate , #stiri Mihaela Buzarnescu