Mihaela Buzarnescu rateaza dramatic calificarea in finala la Strasbourg

Vineri, 25 Mai 2018, ora 17:22
16742 citiri

Mihaela Buzarnescu a fost foarte aproape de calificare in finala de la Strasbourg, insa a pierdut dramatic meciul din semifinale cu Dominika Cibulkova.

Slovaca s-a impus in trei seturi, scor 2-6, 7-6 (5), 6-1 si a prins ultimul act al turneului francez.

Sportiva noastra a inceput partida neasteptat de bine, reusind sa se impuna categoric in primul set dupa o serie de trei breakuri in fata numarul 36 WTA.

Actul secund a fost controlat de romanca, insa aceasta a cazut pe final, permitandu-i adversarei sa egaleze la cinci cu un break si apoi sa trimita setul in tie break.

Acolo tot Cibulkova a fost mai buna, impunandu-se cu 7-5.

"Decisivul" nu a avut istoric, slovaca defiland in fata unei Mihaela Buzarnescu dezarmata si dezamagita, care a cedat complet.

Calificarea in semifinale ii aduce romancei 11.500 de dolari si 110 puncte in clasamentul WTA.

Mihaela Buzarnescu - Dominika Cibulkova 6-2/ 6-7 (5) / 1-6

17:22 - Dominika Cibulkova a castigat setul decisiv si s-a calificat in finala!

17:15 - Slovaca s-a descatusat in acest set trei si pare mare favorita la victorie.

16:49 - Cibulkova se impune in tie break si trimite meciul in "decisiv".

16:41 - Vom avea tie break in setul doi.

16:28 - Break Cibulkova si avem egalitate la cinci in setul doi.

16:14 - Buzarnescu se mentine in avantaj si are o sansa mare de a se impune in acest meci.

15:57 - Mihaela continua sa joace foarte bine si face un nou break.

15:43 - Set Buzarnescu! Foarte bine se descurca sportiva noastra in aceasta semifinala!

15:39 - Break Miki si romanca serveste acum pentru castigarea setului!

15:29 - Inca un break pentru Buzarnescu!

15:26 - Rebreak rapid pentru Cibulkova!

15:20 - Break pentru Miki!

15:11 - Incepe partida cu Cibulkova la serviciu!

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Buzarnescu Cibulkova Strasbourg, #Buzarnescu semifinala Strasbourg , #stiri Mihaela Buzarnescu