Mihaela Buzarnescu o invinge categoric pe Jelena Ostapenko la Doha

Miercuri, 14 Februarie 2018, ora 20:51
32741 citiri

Mihaela Buzarnescu s-a calificat, miercuri seara, in optimile de finala ale turneului de la Doha.

Tenismena noastra a produs o uriasa surpriza dupa ce a eliminat-o in runda a doua pe favorita numarul 6, letona Jelena Ostapenko.

6-1, 6-3 a fost scorul intalnirii dintre Mihaela Buzarnescu si Jelena Ostapenko.

Mihaela nu i-a lasat practic nicio sansa castigatoarei de la Roland Garros, castigand primul set cu 6-1 dupa numai 27 de minute, dupa ce a avut 5-0 in primele 17 minute!

Setul doi a fost mai echilibrat, insa reprezentanta Romaniei a jucat mai solid si a inregistrat, astfel, prima ei victorie in fata unei jucatoare aflate in Top 10 WTA.

Pentru Mihaela, care in urma cu un an era sub locul 500 WTA, urmeaza joi o alta confruntare grea, cu favorita numarul 9, nemtoaica Julia Gorges.

Cele doua nu s-au mai intalnit pana in prezent.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, partida dintre Mihaela Buzarnescu si Jelena Ostapenko, din turul doi al turneului de la Doha.

Mihaela Buzarnescu - Jelena Ostapenko 6-1, 6-3

20:52 - GAME, SET SI MECI MIHAELA BUZARNESCU!

20:47 - BREAK reusit de Mihaela Buzarnescu si tenismena in varsta de 29 de ani va servi pentru castigarea partidei.

20:43 - Sportiva noastra isi face fara probleme serviciul.

20:39 - Mihaela are doua mingi de break, dar Ostapenko revine si egaleaza la 3.

20:36 - Buzarnescu revine superb si preia conducerea si in acest set doi.

20:27 - Mihaela salveaza doua mingi de break si isi face apoi serviciul.

20:20 - Mult mai hotarata Ostapenko in acest set doi, iar scorul devine 2-0 in favoarea ei.

20:17 - Letona incepe setul doi cu un break.

20:13 - Break si Mihaela castiga primul set dupa numai 27 de minute!

20:07 - Mihaela serveste pentru castigarea setului, insa Ostapenko reuseste breakul.

20:02 - De necrezut ce se petrece pe Arena Centrala de la Doha, unde Mihaela reuseste un nou break la 0 si va seri pentru castigarea primului set.

19:59 - 4-0 si Ostapenko pare groggy in aceste momente.

19:55 - Sportiva nascuta la Bucureste reuseste inca un break si are un start fulminant de meci.

19:52 - Un nou game castigat cu usurinta de tenismena noastra.

19:48 - Mihaela incepe excelent si reuseste breakul la 0.

ora 19:46 - Startul partidei.

INFO: Mihaela se afla pe locul 43 in clasamentul WTA, in timp ce castigatoarea de la Roland Garros ocupa pozitia 6.

INFO: Cele doua nu s-au mai intalnit pana acum.

Turneul de la Doha se desfasoara pe durata acestei saptamani si e dotat cu premii in valoare totala de 3 milioane de dolari.

Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
Kelemen Hunor, atac la PSD și PNL: "Cu chiu cu vai, au găsit un candidat comun şi acum îl abandonează. O bâlbâială politică de neiertat"
Retragerea candidatului coaliţiei PSD - PNL pentru Primăria Capitalei reprezintă o "bâlbâială politică de neiertat", consideră Kelemen Hunor, preşedintele UDMR. "Este o situaţie din...
#LIVE meci Buzarnescu Ostapenko, #Mihaela Buzarnescu turneu Doha , #stiri Mihaela Buzarnescu