Marius Sumudica, critici dure din partea managerului de la Besiktas: "Il stim pe roman din anii trecuti"

Duminica, 15 Septembrie 2019, ora 11:06
8890 citiri

Marius Sumudica, antrenorul roman care ocupa functia de tehnician la turcii de la Gaziantep, a fost aspru criticat dupa victoria echipei sale cu Besiktas, scor 3-2, in runda curenta a campionatului turc de fotbal.

Gaziantep a castigat un meci nebun, cu 5 goluri si trei eliminari, oaspetii marcand doua goluri in 60 de secunde si atacand in valuri pe final pentru a egala in extremis pe tabela, care arata un 3-0 linistitor in minutul 80.

Marius Sumudica, meci nebun in Turcia. A invins-o pe Besiktas dupa o partida cu cinci goluri, trei eliminari si un final dramatic (Video)

La finalul partidei insa, managerul celor de la Besiktas s-a plans de comportamentul lui Sumudica in timpul jocului: "Il cunoastem din anii trecuti pe antrenorul echipei adverse. Un antrenor bun, dar la finalul primei reprize le-a transmis jucatorilor sa traga de timp. Repriza a doua a fost foarte lenta si au inceput sa paseze cu portarul", a fost reactia la conferinta de presa a lui Ahmet Urkmezgil, manager la Besiktas.

Dupa partida, a vorbit si Sumudica, care in stilul sau spectaculos, a afirmat ca echipa sa merita sa castige aceasta partida chiar si cu 9-2:

Prima reactie a lui Marius Sumudica dupa o victorie nebuna in Turcia, in fata lui Besiktas

Sumudica s-a intors in fotbalul turc dupa aventura de acum 2 ani de la Kayserispor, iar acum are 7 puncte la activ si este la doua distanta de lidera Alanyaspor.

La Gaziantep au evoluat ca titulari si integralisti fostii fundasi de la FCSB Alin Tosca si Junior Morais.

D.A.

Ciolacu este sigur de victoria lui Firea la Capitală: ”Va câștiga şi cu Piedone, şi fără Piedone”
Indiferent dacă Cristian Popescu Piedone se va retrage sau nu din cursa electorală, Gabriela Firea va fi noul primar al Capitalei, este convins Marcel Ciolacu. Premierul a precizat miercuri,...
Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Marius Sumudica critici dure manager Besiktas, #manager Besiktas il stim pe Sumudica , #stiri Marius Sumudica