Echipa lui Sumudica pierde dramatic in fata lui Fenerbahce

Sambata, 18 Ianuarie 2020, ora 22:30
4524 citiri

Gaziantep Gazisehir, echipa pregatita de Marius Sumudica, a pierdut dramatic duelul cu Fenerbahce, din SuperLiga turca.

Gruparea din Istanbul s-a impus cu scorul de 2-0 la capatul unei partide tensionate.

Daca in prima repriza jucatorii lui Sumudica s-au multumit sa se apere, in partea secunda am avut parte de un meci spectaculos.

Fener a deschis scorul in minutul 55, prin Kruse, insa apoi Gaziantep a iesit la joc si lucrurile s-au schimbat.

Elevii lui Sumi au ratat ocazii uriase, chiar in situatii de unu la unu cu portarul, si au avut si un gol anulat.

Pe final, Muriqi a dus scorul la 2-0 pentru ca mai apoi sa fie eliminat dupa o interventie urata.

Sumudica pierde cu Fenerbahce si Gaziantep cade pe locul 9 in clasamentul din Turcia.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#Sumudica rezultate Turcia, #Sumudica rezultat Fenerbahce , #stiri Marius Sumudica