Champions League: Sevilla elimina Manchester United si Roma trece greu de Sahtior

Marti, 13 Martie 2018, ora 23:36
10671 citiri

FC Sevilla si AS Roma au obtinut, marti seara, calificarea in sferturile de finala ale Ligii Campionilor dupa doua meciuri tensionate.

Spaniolii au razbunat toate ironiile si atacurile lui Jose Mourinho din ultimele zile, reusind sa se impuna cu scorul de 2-1 si sa obtina astfel biletele pentru sferturi.

Wissam Ben Yedder a fost eroul Sevillei, francezul punctand de doua ori, in minutele 74 si 78.

Golul lui Lukaku, din final, nu a reusit sa spele onoarea patata a lui United, care paraseste Liga inca din faza optimilor de finala.

In celalalt meci al zilei, AS Roma a obtinut victoria la limita, scor 1-0, de care avea nevoie pentru a trece de Sahtior.

Veteranul Edin Dzeko a inscris pentru gruparea din capitala Italiei, care sarbatoreste o calificare nesperata la inceputul sezonului in sferturile Champions League.

Iata insa rezultatele de marti seara:

Manchester United - FC Sevilla 1-2 (in tur, 0-0)

Min.90+5 Final de partida!

Min.84 Lukaku reduce din diferenta pentru United, dar "diavolii" mai au nevoie de doua goluri pentru calificare.

Min.78 Ben Yedder reuseste "dubla" pe Old Trafford! Ce lovitura pentru United!

Min.74 GOL SEVILLA! Ben Yedder deschide scorul si se profileaza o mare surpriza in Manchester!

Min.28 Ocazie importanta pentru spanioli, insa Muriel rateaza de putin cadrul portii.

Min.10 Sansa buna pentru Correa, dar balonul trimis de el cu capul trece peste transversala.

Min.1 Incepe meciul.

ECHIPELE DE START

UNITED: De Gea - Valencia, Bailly, Smalling, A. Young - Matic, Fellaini - Lingard, Alexis Sanchez, Rashford - Lukaku

Rezerve: Romero, Lindelof, Pogba, Mata, Martial, Darmian, McTominay

SEVILLA: Rico - Mercado, Kjaer, Lenglet, Escudero - N'Zonzi, Banega - Sarabia, F. Vazquez, J, Correa - L. Muriel

Rezerve: Soria, Ben Yedder, Geis, Pizarro, Pareja, Nolito, Arana

AS Roma - Sahtior Donetk 1-0 (in tur, 1-2)

Min.90+4 Finalul meciului!

Min.52 GOL ROMA! Dzeko deschide scorul dupa o pasa superba a lui Strootman.

Min.33 Ferreyra are o sansa buna, dar suteaza defectuos.

ROMA: Alisson - Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov - Nainggolan, De Rossi, Strootman - Cengiz Under, Dzeko, Perotti

Rezerve: Skorupski, J. Jesus, Schick, B. Peres, Gerson, El Shaarawy

SAHTIOR: Pyatov - Butko, Ordets, Rakitki, Ismaily - Fred, Stepanenko - Marlos, Taison, Bernard - F. Ferreyra

Rezerve: Kudryk, Khocholava, Dentinho, Alan Patrick, Petriak, Zubkov, Kovalenko

Moartea unui om politic - pomenirea și lecțiile acesteia. Partea I: de ce trebuie să (ne) criticăm liderii?
Acum la mine e noapte târziu, dar calendaristic ziua de 27 martie a început deja. Când domniile voastre (sau majoritatea) veți citi acest articol (în două părți), peste cea de-a 29-a zi a...
Intrarea în Schengen pune sub lupă corupția din România: “Iar ne-a prins ninsoarea nepregătiți”
România intră în spațiul Schengen doar pe cale maritimă și aeriană, la finalul lunii martie 2024. Aderarea va stimula turismul și comerțul și va consolida piața internă. Pe de altă...
#Champions League meciuri rezultate, #Champions League rezultate, #United Sevilla Liga Campionilor , #Champions League