Ziare.com
Actual Politic Business Sport Life 
< Inapoi la stire
A   A   A
Cum functiona frica de Dragnea in Teleorman: Oricui i se putea gasi un nod in papura si putea fi dat afara de la serviciu
Miercuri, 09 Octombrie 2019, ora 18:00
Declaratiile mai multor martori si ale unor inculpati, printre care marturiile celor doua secretare PSD angajate fictiv la Protectia Copilului Teleroman sau a Floarei Alesu, fosta sefa a...
11.10.2019, 08:40 -texrex :Tot asa deschide bratucele
cand vin prietenii la dus ?
10.10.2019, 06:29 -romann :Problema trebuie pusa si invers
Cum un judet, un oras, o instituție ajunge sub teroarea unui individ, amenințați ca ii da afara.
Oameni slabi, le-a placut sa fie slugi. Nu poți fi dictator decat peste asemenea oameni. Toți tac, toti tremura, pana a venit justiția peste ei. Nici acum nu spuneau daca frica de puscărie nu-i lovea.
Le-a placut sclavia!
09.10.2019, 19:43 -DemonBanal :ce a facut ?
a angajat 2 persoane la partid pe care le-a platit
din bani publici,partidul fiind fooooaaarte sarac :)
situatia asta a durat ani de zile,conform declaratiilor
martorilor audiati in proces,inclusiv a celor 2 inculpate.

daca nu pricepi,ocupa-te de cresterea strutilor,frate :)
09.10.2019, 22:07 - :deja creste sobolani
si este mult prea ocupat.
10.10.2019, 03:27 -Raduda :mi-e greață de asemenea oameni ca voi. păcat!
Dacă Dragnea e vinovat, atunci toți șmecherii care nu se duc la ședințele CSM ar trebui băgați la pușcărie. Mi-e greață de justiția din Romania și de toți proștii care comentează pe aici!
09.10.2019, 19:17 -cuiulluipepelea :inca nu v-ati prins
ca sunteti pe mina securistilor metamorfozati in procurori si judecatori in cele mai importante functii, labari de tip dragnea oprisan si alti mafioti marunti sunt executantii , schema e simpla dar foarte greu de darimat au ajuns puternici si la o adica pot fi ajutati de afara, asa ca cine are zile scapa in romania nu va fi nici o data bine ,punctul non retur a fost depasit de mult.
09.10.2019, 18:24 -printul :Hai cu dezinformarea neamule ...
Nenea jurnalist, CONCRET, ce a făcut Dragnia? Astea le știm, le-ați scris de o mie de ori ..., nu aveți nimic nou?!?
09.10.2019, 19:07 -argint :@printul
Salut !
Daca asta este probatoriul, te umfla rasul/plansul ! El dovedeste cu totul altceva si ma mir ca aceasta foarte "inalta curte " are judecatori atat de pigmei, ce nu realizeaza ca asa zisele marturii sunt probe concrete ale lasitatii, oportunismului si altor trasaturi proprii caricaturii numite "functionarul roman".
Sa invoci ca judecator suprem afirmatiile unor moluște lipsite de demnitate si onoare facute ptr. a-l incrimina pe "sef" fara a da macar un exemplu concret , pertinent si veridic in care vreun angajat a avut de suferit formuland obiectii fata de apucaturile si pretentiile "sefului", este
proba suprema fie a imposturii juridice fie a comenzii politice ! Este un veritabil si fantezist proces de intentie.
Poate ca in sentinta exista totusi si aceste motivari pe baza unor situatii factuale certe si de necontestat !
Rog pe acest Ionel Stoica sa le prezinte !
09.10.2019, 22:30 -bum :romanii trebuiesc tinuti in teroarea teleormaneana
jos Romania ! huuuuuuooooooo Romania ! bravo psd !
09.10.2019, 22:22 - :Deci n-ai înțeles nimic!
Incearcă cu ceai de gălbenele, deși la varsta si prostia ta congenitală nimic nu mai folosește.
09.10.2019, 18:52 -kid :Unde e cei 3 cremenali de la Hilton ?!
Cu dinti cariati care bea bere si spargea seminte ?!
12.10.2019, 00:36 -texrex :Poza de meleoane
daca ma uit numa asa in treacat , la haznale, ca altfel nu ma poci uita, ma orbeste lumina fecalizatoare, vad doar barbi si mecle castriste, sa nu zic castrate.
Bah ! ceasca ie mort, destupati berile pe care scrie {Tradare da neam}, shi betzi in cinstea adulatorilor care-l vor insoti curand pe orase-ntregi.
09.10.2019, 22:17 - :Dragnea era la începutul activității ilicite
Nu stia sa se ascundă prin interpuși. Inteleg ca mai are niște dosare la Dna și de aceea a distrus pe Kovesi dar cum adevarul invinge intotdeauna Kovesi e mult mai sus acum și Dragnea mult mai jos. Asteptam cu nerăbdare viitoarele condamnări ale porcului .
09.10.2019, 18:49 - :Ignorati-l pe @printul emisar al Latrinei 3...Maninca si el...
Mustaciosul mafiot n-a primit destula pedeapsa pentru cit rau a facut.
09.10.2019, 21:39 -Gigi Contra :Pesederastii striga: Free Dinca! Free Dragnea!
Ca, vorba aia: Dinca ce-a facut? DIICOT ancheteaza traficul de persoane iar Dinca era singur. Si mai era si dezorganizat, ca dezordonat nu se poate spune!
09.10.2019, 21:18 -ZeroAbsolut :domnu' Bercea,
cum adica cea a facut #Dragnea#, concret?! PUSCARIE! :)

ba, mai mult, #Dragnea# cere chiar dizolvarea Partidului Sobolanilor Disperati pentru comiterea de activitati ilegale si sustinerea lor cu buna stiinta:

"In cererea de intervenție depusă la fond, Dragnea spune că filiala PSD Teleorman ar fi trebuit desființată din moment ce și celelalte condamnate au comis fraudă lucrand la organizația locală a partidului, dizolvarea constituind modificare de statut, modificare care trebuie astfel comunicată Tribunalului Bucuresti. In continuarea aceleiași logici, Dragnea spune că din moment ce PSD nu a dizolvat filiala din Teleorman și la congresul din luna iunie a acestui an (la care a fost aleasă Viorica Dăncilă președinte PSD) au participat și membrii organizației care funcționează ilegal, atunci conduita "PSD Central echivalează cu insusirea actului ilegal comis de organizatia PSD Teleorman" intre 7 iulie 2006 si 18 decembrie 2012, "ceea ce duce chiar la dizolvarea partidului politic PSD insusi", au explicat pentru Mediafax surse care au avut acces la cererea de intervenție a lui Dragnea de la Tribunalul București."
09.10.2019, 19:14 -wert :printul = PSD online
orice om ii e frica...

mai printzule, uite ce analfabeta si mustacios penal ai avut si ai ca sefi!

nu te incearca nici o jena?
Versiuni: mobil  /  Web  /  Smartphone
Contact  |  Ajutor
Platforma pentru solutionarea online a litigiilor