Ziare.com
Actual Politic Business Sport Life 
A   A   A
Dragnea anunta un miting urias organizat de PSD pentru sustinerea familiei traditionale
Luni, 16 Aprilie 2018, ora 14:10
Liviu Dragnea a anuntat, la finalul sedintei CEx de luni, ca liderii PSD au decis organizarea unui miting de amploare "pentru sustinerea familiei traditionale". "Cea mai importanta decizie este...
16.04.2018, 22:50 -Sokratis :Mitingul cu 1.000.000. de participanti. Citeva calcule
1.000.000. de persoane la 50 de persoane / autobuz = 20.000 autobuze.
20.000 autobuze X 25 m/autobuz = 500.000 m adica 500 kilometri.
Reteaua strazilor din Bucuresti = 5340 strazi. Asta face circa 10 autobuze pe fiecare strada (inclusiv stradutele dintre blocuri).Cea mai lunga strada din Bucuresti (Splaiul Unirii) are aprox 10 km, deci ajunge doar pentru 400 din cele 20.000 si asta daca ar fi complet libera.
Lungimea strazilor din Bucuresti = 1820 km, asadar o treime din strazi va fi blocata de autobuze.
Iar autobuzele vor trebui sa circule la venire si la plecare prin intersectii impreuna cu cele 1.300.000 de masini inmatriculate in Bucuresti, sau sa parcheze alaturi de acestea.
Odata debarcati din autobuze, participantii vor trebui sa ajunga la locul de desfasurare al mitingului si vor trebui sa foloseasca mijloacele de transport in comun alaturi de cei 1.000.000 de bucuresteni care le folosesc zilnic.
#REZIST a adunat aprox. 600.000 de bucuresteni care au umplut zona Piata Victoriei incepind de la Piata Romana, pina la Titulescu, sos. Kiseleff, b-dul Aviatorilor, b-dul Iancu de Hunedoara si au venit cu metroul sau pe jos.
In plus, 1.000.000 participanti vor trebui sa manince, sa bea si sa mearga la toaleta, deci 400.000 kg piine si 200.000 kg salam si brinza pentru sandviciuri si 500.000 litri apa numai la o masa. Si vor fi cel putin doua. Iar toalete publice sunt 26 in tot Bucurestiul. La niste preturi modice, o masa va costa 3.780.000 lei, asadar numai hrana si apa se ridica la peste 1.600.000 EURO. La un parcurs mediu de 100 km/autobuz, la 40 litri motorina/100 km, la 5,51 lei/litru transportul se ridica la aprox. 1.000.000 EURO.
In concluzie acest maret miting va avea ca rezultat un Bucuresti blocat, o cheltuiala de aprox. 3.000.000 EURO si un oras transformat intr-o hazna cu 500.000 litri urina si 700 tone fecale.
Le sugerez trolilor de serviciu sa-i transmita vatafului lor Dragnea calculul de mai sus.
17.04.2018, 09:42 -2009 :calculele tale nu conteaza
Daca Bucurestiul se mobilizeaza, se mobilizeaza si celelate orase mari, cel putin in Transilvania.

Referendumul pentru definirea familiei barbat-femeie -copii transcende politica unui partid oricare ar fi el.
17.04.2018, 12:57 -Sokratis :Ba conteaza
Pe de o parte pun in evidenta amatorismul, voluntarismul si inconstienta de a pune la cale o astfel de manifestatie fara o pregatire corespunzatoare numai pe principiul "vreau pentru ca pot sa vreau" si pe de alta parte dispretul fata de bucuresteni care vor suporta consecintele repectivei manifestatii iar costurile vor fi suportate de toti( si calculele au fost facute minimal).
Asta este raspunsul serios. Cealalta varianta este: Chiar nu vedeti ca iau in ris marele eveniment (indiferent de motiv) al carui rezultat va fi in mod cert o chestie dupa care se trage apa? Parturient montes...
16.04.2018, 20:39 -Gile :Interesant
Asa a facut si Ceausescu si a trebuit sa fuga dupa aceea cu elicopterul !
Aduceti cati mai multi tovarasi ca dupa aceea sa fugiti ca sobolanii !
16.04.2018, 19:38 -Teddy62 :manifestatia va fi compusa din
lotul national de boli venerice (adica din romancele care sint la produs "pe dincolo"), pupatorii de trepte si molfaitorii de moaste; ipocrizia si prostia romaneasca la maximum; evul mediu contemporan!
16.04.2018, 17:58 -asmvax :pentru ce?
Pentru ce anume este miting?

"
I: De ce ati venit maica aici, la miting?
R: Pentru ca sa imi sustin familia maica, sa ne fie mai bine, sa o ducem mai bine, sa avem bunastare in casa.
I: Dar stiti ca mitingul este pentru altceva?
R: Pentru ce maica?
I: Pentru familia traditionala, casatorie intre un barbat si o femeie.
R: Corect maica, casatorie este intre un barbat si o femeie, dupa care sa faca multi copii, ca de aia vin aici, sa o ducem mai bine.
"
MANIPULARE.
Acum, pe de alta parte numai asa are sanse PSD-ul.
16.04.2018, 16:44 -marin123 :Pentru Dranea dragoste "curata"inseamna invers,
adica sa nu respecti acele reguli morale ale inaintasilor nostri,inscrise in Biblie. Sa nu furi din avutia vecinului tau,si sa nu batjocuresti copile care sunt mai mici decat copii tai . Anuntul uni miting urias organizat de PSD pentru-sustinerea-familiei-traditionale nu poate fi decat o farsa scornita de Dragnea, pe care numai fraerii o mai cred. Shalom
17.04.2018, 09:33 -2009 :Shalom, Marine
Iti aduc aminte ca Dumnezeu poate vorbi si printr-o magarita daca stapanul magaritei nu pricepe nici cum
16.04.2018, 16:39 -RB2015 :O Intrebare
Am o intrebare si o recomandare pentru ramatoarele pesedisto-bolsevice:

1. Care e bre famiglia tradiationala pesdisto-bolesvica: a. Drakne, Bombonica si curvisitan lu' Drakne;
b. Cariceanu ot Apaca si 2 sau 4 din cele "enshpe" curvistine ale lu' Cariceanu; sau
c. Dracila, Olgutza-frangaleza si Firea-ieuprasi + Pandele

Va recomanda sa mergeti la referendum pe cei 2999901.000101111 km de autrostrada inaugurati de Drakne si sa folositi una din cele 13099.000600066 toalete ingugurate tot de Drakne, dar si cu premierul Dracila in ultimele 15 luni de guvernare nemaivazuta, ceea care isi indeplineste programul la virgula, nu?

Imi cer scuze ramatoarelor ce le comapr cu pesedei. Ele ramatoarele sunt fiinte folositoare, nu niste dauntori si paraziti murdiri si tocsici ca pesedei, au IQ-ul mult, mult peste pesedei/udemerei/aladei/bosvici si postaci lor si au mult, mult, mult mai mult caracter decat pesedei si dejectiile roshii ca Drakne sau Cariceanu. Mai vite pesediste ati rezolvat totul, autostrazi, spitale, trenuri de mare viteza, scoli, gradinite, ati marit salriii cu 111111111.00001% si a mai ramas numa' famiglia traditonala pesedista de rezolvat? Imi produciti o sila imensa numai ca existati.

Doresc STARPIREA ciumei rosii si a pesediei.
16.04.2018, 16:15 -decebal2706 :Draknel, unde este dragule libertatea individului?
Ce fel de societate este aceea in care statul se baga in patul tau? In viatat ta privata? Cum masoara statul calitatea unei familii? Prin fata si prin spatele individului? Fiecare fiinta umanan are dreptul sa-si aleaga pe cine iubeste. Calitatea individului de a fi cetatean se masoara in modul in care isi indeplineste datoriile fata de stat si societate. Daca individul respecta statul si societatea in care traieste de ce ar trebui statul sa-i dicteze cu cine traieste? Un lucru diferit este faptul ca statul trebuie sa se implice in combaterea violentei si abuzului in familie. Da, statul ar trebui sa ocroteasca famili, sa ofere suport tinerelor familii, cresterii copiilor. Sa offere un invatamant performant si bazat pe dezvoltarea armonioasa copiilor. Astfel de fumigene sunt specifice ciumei rosii pentru a genera inca un val de reactii instictuale, de frecventa joasa, astfel incat ei sa se ocupe nestingheriti de jocul lor murdar de acapararea tutor resurselor Romanie si a banului public. Atragere biserici in acest jos nu-i sanatoasa. Sa ne explice ei unde a condamnat Iisus o singura fiinta umana, indiferent de modul ei de trai sau comportament.
17.04.2018, 09:13 -2009 :@ Decebal - eu scriu cu "D" mare din respect pt.istorie
"Sa ne explice ei (crestinii)) unde a condamnat Iisus o singura fiinta umana, indiferent de modul ei de trai sau comportament."
------------------------------------
Sarmane nestiutor,
Iisus a condamnat pacatul in orice fiinta umna.
Dar,
l-a iubit pe pacatos pana la moarte de cruce.
Pe farisei si carturari i-a calificat drept naparci, fatarnici, calauze oarbe, jefuitori de vaduve si orfani,
Isus a zis ca n-a venit sa strice Legea ci s-o implineasca.

In Predica de pe munte este scris: "Daca ochiul tau te duce in pacat, scoate-l! Mai bine fara ochi in Imparatia Cerurilor decat cu amandoi ochii in osanda vesnica.

Alt exemplu, Isus cand vindeca ierta si pacatele si apoi cerea:
-Du-te si sa nu mai pacatuiesti"
Comentariu inadecvat
16.04.2018, 16:33 -Ice tea foot :Spune-i asta lui Plesoianu!
Sau lui Nastase!
Sau lui Severin!
16.04.2018, 16:07 -vioslove :Una peste toate
familia traditionala este ca familie inseamna barbat si femeie. Chiar si cu diferenta de virsta intre parteneri. Multe casatorii cu diferente de virsta sint reusite. Altele au esuat. Asta este viata...
Dar casatoriile dorite de cei care sint departe de crestinism cum sint? Nu mai departe acel visinel cu mosul englez si altele? Denaturati exista oriunde si oricind. Prea mult au luat-o la vale tot ce este sau era bun in distrusa Romania. Vai d enoi unde se va ajunge in final.

Doamne ocroteste-i pe romani.
16.04.2018, 16:42 -Emigrantul-Anonim :"diferenta de virsta intre parteneri"? 30 ani!! draknea&irina!
*
16.04.2018, 15:44 -floare albastra :referendum de risipit banii tarii
Am inteles ca e o precizare inutila- o ambitie personala. Oricum eu nu votez asa ceva. La risipit banii tarii pe panselute de tot felul pesede e campion oricum. El lider maximo are deja o familie traditionala destramata si una din categoria bani multi/ zile putine la orizont. A avut nevoie de referendumuri si mitinguri pentru astea? Ce om nou de succes avem!!
16.04.2018, 15:39 -just_comment :Este o initiativa aiuristica
Principiile pe baza carora se construieste familia sunt stabilite in... Codul Familiei.
Simpla revizuire a acestuia este suficienta.

Dar Codul familiei ascunde si amanunte hilare: actualul cod al familiei este, de fapt, tot cel de pe vremea comunistilor (1953), cu mici modificari pe parurs. Mai mult, in textul codului apar multe referinte la... consiliile populare :D

De fapt, ce spune codul familiei:
"Familia are la baza căsătoria liber consimtită intre soti.
In relatiile dintre soti, precum si in exercitiul drepturilor fată de copii, bărbatul si femeia au drepturi egale."
Nu este clar? Barbatul si femeia dintr-o familie...
17.04.2018, 09:29 -2009 :"Familia are la baza căsătoria liber consimtită intre soti.
Nu este destul si clar. Ca dovada miscarea revolutionara lgbt chiar profita de acest enunt si-si cere drepturile strigand in mascari sexuale pe strazile principale. Dar si in scli si gradinite activistii isi fac treaba de prozelitism in educatia copilasilor.
16.04.2018, 15:18 -asdfg :guvernul va da iar hotararea de urgenta ca13 cu povestea din 2017
dragnea anunta pros timea din tara ca chipurile marele miting este pentru familia traditionala ( aia formata din 4-5 neveste, liota de amante de cursa lunga sau de o noapte, cum se poarta azi la conducerea tarii) si crede ca iar scapa de inchisoare.
Un ultim heirup inainte sa plezneasca balonul.
Mai, idi otilor, austeritatea la care pot face fata romanii aia amarati de la care cersiti voi mereu voturile si sprijinul are si ea o limita. In timp ce voi va imbuibati si petreceti desantat cu amante si prostituate aveti tupeul sa cereti sprijin celor care sustin o viata decenta si crestineasca?
In asemenea hal ii desconsiderati pe oamenii simpli ai acestei tari?
Deci cu ce ati amenintat-o pe dancila ca sa dea ordonanta aia de urgenta? Ca am auzit ca a facut in chiloti de frca sa nu intre la inchisoare din cauza voastra. Sa stea linistita, caorice povesti i-ati spune tot la inchisoare va ajunge.
16.04.2018, 15:16 - :"Convevatorii" de la PNL
Iar au contestat legea referendumului acum vreo 2 zile. Nu mai este un partid liber. Raspund la comenzile stapanilor.
O sa mai primeasca votul meu la sfantul asteapta.
1 / 2 Inainte>> 
Versiuni: mobil / Web
Contact  |  Ajutor