Cum comenteaza Messi eliminarea lui Ronaldo din Champions League

Miercuri, 17 Aprilie 2019, ora 08:08
10999 citiri

Leo Messi a comentat pe scurt socul saptamanii in Champions League, eliminarea celor de la Juventus, echipa lui Cristiano Ronaldo, din competitie.

Argentinianul spune ca a tot avertizat asupra faptului ca fiecare adversar din Liga este dificil si ca e nevoie de cateva minute de neatentie pentru ca dezastrul sa apara.

"In Liga Campionilor, si 5 sau 10 minute slabe iti pot complica meciul sau te pot elimina. Asta le-am spus tuturor. Orice echipa este dificila si va fi foarte greu de acum pentru ca suntem in semifinale alaturi de cei care merita sa fie aici", a spus Messi dupa partida cu United.

Juventus, cu Ronaldo printre marcatori, a pierdut acasa returul sfertului cu Ajax Amsterdam, scor 1-2.

Cum in Olanda scorul a fost egal, 1-1, torinezii parasesc competitia pe care sperau sa o castige in acest sezon.

Barcelona, de cealalta parte, a trecut fara probleme de Manchester United si s-a calificat in semifinalele Champions League.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...