Luni, 02 Decembrie 2019, ora 22:33
9821 citiri

Viitorul lui Gica Hagi a facut un nou pas gresit in Liga 1, formatia de la malul Marii Negre pierzand pe terenul Botosaniului.

Scorul final a fost 1-0, unicul gol fiind inscris de Ongenda din penalti.

Partida a inceput cu o mica intarziere, organizatorii reusind cu greu sa degajeze suprafata de joc de zapada cazuta in ziua meciului, asta desi ar fi trebuit ca instalatia de incalzire a gazonului sa functioneze.

Rezultatul interventiei cu lopata a fost suficient pentru ca brigada de arbitri sa accepte inceperea partidei, insa gazonul n-a fost nici pe departe potrivit pentru fotbal.

Sigurul gol a fost inscris in prima repriza, dintr-un penalti scos de Roman dupa un faul imprudent al portarului Cabuz.

Ongenda a marcat, insa francezul n-a mai rezistat pe teren decat cateva minute, fiind apoi schimbat dupa ce s-a accidentat.

Viitorul pierde la Botosani si face un nou pas gresit in lupta pentru play-off.

Botosani - Viitorul 1-0

Min.90+3 Finalul partidei!

Min.17 GOL BOTOSANI! Ongenda deschide scorul din penalti!

Min.1 Fluier de start in acest meci!

20:30 - Debutul partidei este amanat cateva minute. Organizatorii incearca sa degajeze terenul de zapada.

ECHIPELE DE START

FC Botosani: E. Pap - Patache, Harut, Chindris, Tiganasu - Papa, Rodriguez - Ashkovski, Ongenda, M. Roman I - Ofosu

Rezerve: Hankic, Keyta, Ebenhofer, Kolesovs, Moussa, Andronic, Holzmann

Antrenor: Marius Croitoru

FC Viitorul: Cabuz - Mladen, Tiru, Ghita, De Nooijer - Artean, V. Achim, Iacob - Houri - Rivaldinho, L. Munteanu

Rezerve: Buzbuchi, Dulca, C. Matei, Pitu, Calcan, Ciobanu, Boboc

Antrenor: Gheorghe Hagi

Conspirația „George Soroș”, din nou în România, în plin an electoral. Reacția nervoasă a lui Cioloș, întrebat dacă miliardarul se află în spatele partidului său
Europarlamentarul REPER Dacian Cioloş a declarat la Iaşi, după ce a fost întrebat de un bărbat dacă în spatele partidului din care face parte se află George Soros, că nu s-a întâlnit...
Guvernul modifică plafoanele la energie, „în favoarea consumatorilor”. Până când se prelungește măsura
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 28 martie, că Guvernul le-a promis românilor că menţinem plafonarea preţurilor la energie şi gaze până în primăvara lui 2025 iar astăzi, în...