Surpriza in primul meci din penultima etapa a Ligii 1

Vineri, 14 Februarie 2020, ora 19:35
4675 citiri

FC Voluntari a dat lovitura in prelungiri in primul meci disputat in cadrul penultimei etape (a 25-a) a Ligii 1.

Ultima clasata s-a impus pe terenul Chindiei Targoviste cu 2-1, dupa un gol marcat in minutul 90+3!

Oaspetii au deschis scorul in minutul 8, prin Gheorghe, dupa o pasa pe culoar perfecta a lui Capatana.

Gazdele au egalat apoi tarziu, in minutul 83, cand Ionita a inscris cu o lovitura de cap dupa un corner.

Cu doar cateva secunda inainte de fluierul final, Tira a reluat in poarta la o respingere in fata a portarului targovistenilor si a adus victoria ilfovenilor.

In clasamentul Ligi 1, Chindia se afla pe locul 11, cu 24 de puncte, in timp ce FC Voluntari ramane pe ultima pozitie, cu 17 puncte.

Chindia Targoviste: Moldovan - Martac, Benga, Diallo, Negrea - Piftor, Bic, Rata, Yameogo - Berisha, Ivancic.

Antrenor: Viorel Moldovan.

FC Voluntari: Cojocaru - Struna, Pascanu, Achim, Kocic - Gorobsov, Pablo - Capatana, Eric, Gheorghe - Simonovski.

Antrenor: Mihai Teja.

Arbitru: Lucian Rusandu.

„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...
#rezultat Chindia Targoviste Voluntari, #Chindia Targoviste Voluntari scor , #meciuri