Surpriza in primul meci din penultima etapa a Ligii 1

Vineri, 14 Februarie 2020, ora 19:35
4675 citiri

FC Voluntari a dat lovitura in prelungiri in primul meci disputat in cadrul penultimei etape (a 25-a) a Ligii 1.

Ultima clasata s-a impus pe terenul Chindiei Targoviste cu 2-1, dupa un gol marcat in minutul 90+3!

Oaspetii au deschis scorul in minutul 8, prin Gheorghe, dupa o pasa pe culoar perfecta a lui Capatana.

Gazdele au egalat apoi tarziu, in minutul 83, cand Ionita a inscris cu o lovitura de cap dupa un corner.

Cu doar cateva secunda inainte de fluierul final, Tira a reluat in poarta la o respingere in fata a portarului targovistenilor si a adus victoria ilfovenilor.

In clasamentul Ligi 1, Chindia se afla pe locul 11, cu 24 de puncte, in timp ce FC Voluntari ramane pe ultima pozitie, cu 17 puncte.

Chindia Targoviste: Moldovan - Martac, Benga, Diallo, Negrea - Piftor, Bic, Rata, Yameogo - Berisha, Ivancic.

Antrenor: Viorel Moldovan.

FC Voluntari: Cojocaru - Struna, Pascanu, Achim, Kocic - Gorobsov, Pablo - Capatana, Eric, Gheorghe - Simonovski.

Antrenor: Mihai Teja.

Arbitru: Lucian Rusandu.

Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...
Ciolacu nu-l lasă pe Robert Negoiță să intre în cursa pentru Capitală: "E candidat la Sectorul 3 și lucrurile așa vor rămâne"
Premierul Marcel Ciolacu a declarat vineri, 19 aprilie, că a discutat cu liderul PNL, Nicolae Ciucă, şi au ajuns la concluzia că Robert Negoiţă este un candidat foarte bun al alianţei PSD -...
#rezultat Chindia Targoviste Voluntari, #Chindia Targoviste Voluntari scor , #meciuri