Noul Dinamo al lui Rednic, victorie categorica in primul meci oficial din 2019

Luni, 04 Februarie 2019, ora 21:54
8848 citiri

Noul Dinamo, echipa reinventata de Mircea Rednic in aceasta iarna, a inceput anul 2019 cu o victorie categorica.

"Cainii" au trecut pe teren propriu de Poli Iasi cu scorul de 3-0 si incep sa arate ca nu vor avea emotii cu evitarea retrogradarii.

Italianul Montini a deschis scorul inca din minutul 7, acesta profitand de faptul ca arbitrul a inchis ochii la un fault in atac cat se poate de evident.

Tot Montini a marcat pentru 2-0 in partea secunda, atunci cand nu a avut decat sa puna latul la o centrare pe jos in careu a lui Nistor

In fine, Popa a "inchis tabela" in prelungirile partidei, consfintind o victorie clara pentru Dinamo.

Dinamo a urcat pe locul 11 in clasament in urma acestei victorii, la 7 puncte de prima pozitie direct retrogradabila.

ECHIPELE DE START

Dinamo: McDermott - Sorescu, Klimavicius, R. Grigore, N. Aliji - I. Filip - Jaadi, Rachid, Nistor - Zenke - M. Montini

Rezerve: Mutiu - Mustoe, N'Diaye, D. Popa, D. Ciobotariu, Marco Ehmann, G. Cretu

Antrenor: Mircea Rednic

Poli Iasi: D. Rusu - Gallego, Gardos, Frasinescu, Sin - Qaka, Cioinac - Soares, Flores, P. Petre - Sanoh

Rezerve: Peralta - Badic, Zaharia, Mihaescu, Bosoi, Enoh, Burlacu

Antrenor: Flavius Stoican

Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
Kelemen Hunor, atac la PSD și PNL: "Cu chiu cu vai, au găsit un candidat comun şi acum îl abandonează. O bâlbâială politică de neiertat"
Retragerea candidatului coaliţiei PSD - PNL pentru Primăria Capitalei reprezintă o "bâlbâială politică de neiertat", consideră Kelemen Hunor, preşedintele UDMR. "Este o situaţie din...