Liga 1: Gaz Metan Medias continua lupta pentru play-off

Luni, 12 Noiembrie 2018, ora 22:52
4302 citiri

Gaz Metan Medias a invins FC Voluntari, scor 2-0, in ultimul meci al etapei a 15-a din Liga 1.

Mediesenii au deschis scorul in minutul 10, cand Fofana a reluat cu capul o minge ce initial izbise transversala dupa un sut trimis de Fortes.

Ilfovenii au aratat apoi o ocazie incredibila, in care au sutat de patru ori in aceeasi faza, insa fara sa inscrie.

In minutul 40 scorul a devenit 2-0, Marius Constantin fructificand fara emotii un penalti scos de Valentin Cretu.

Dupa acest rezultat, Gaz Metan Medias ocupa locul 5, cu 25 de puncte, cinci sub liderul CFR Cluj.

FC Voluntari ramane ultima, cu 8 puncte in 15 partide. Incepand de etapa urmatoare, ilfovenii vor fi antrenati de Cristiano Bergodi.