Liga 1: FCSB invinge Viitorul lui Hagi dupa un meci spectaculos

Luni, 10 Decembrie 2018, ora 21:52
15442 citiri

FCSB a castigat partida cu Viitorul Constanta din etapa a 19-a a Ligii 1, scor 2-0, dupa un meci foarte spectaculos.

Formatia lui Gica Hagi a dominat in mare masura prima repriza, in timp ce FCSB s-a dezlantuit abia dupa pauza.

Chiar si asa, la pauza scorul a fost 1-0 pentru FCSB. Florinel Coman a fost agatat in careu in minutul 41, iar lovitura de la 11 metri a fost transformata, cu emotii, de Florin Tanase, dupa ce portarul Cojocaru aparase in prima faza.

In startul partii secunde, FCSB s-a dezlantuit in atac, insa a ratat ocazie dupa ocazie prin Gnohere, Florin Tanase, Lucian Filip si Raul Rusescu.

Golul de 2-0 a venit totusi in minutul 76, cand o minge deviata a ajuns la Lucian Filip, al carui sut necrutator s-a dus sub transversala.

In urma acestui rezultat, FCSB ramane pe locul doi, cu 37 de puncte, trei sub liderul CFR Cluj. Viitorul se afla pe locul 4, cu 33 de puncte.

Etapa urmatoare, FCSB o va intalni in deplasare pe FC Botosani, iar Viitorul va primi vizita lui CFR Cluj.

FCSB - VIITORUL 2-0

90+3 - Final de meci!

90 - 3 minute suplimentare.

89 - Ianis Hagi suteaza din lovitura libera, Balgradean retine fara emotii.

83 - Schimbare FCSB: Jakolis intra in locul lui Dennis Man.

80 - Morais vede cartonasul galben.

76 - GOL FCSB!!! Filip inscrie din fata portii cu un sut bomba sub transversala!!!

76 - De Nooijer vede cartonasul galben.

75 - Filip suteaza din marginea careului, Cojocaru retine din nou.

72 - Ce ocazie!!! Rusescu rateaza incredibil singur cu portarul, mingea revine la Man, iar apoi este scoasa de sub transversala!

71 - Schimbare Viitorul: Houri intra in locul lui Vodut.

70 - Virgil Ghita vede cartonasul galben.

65 - Schimbare FCSB: Rusescu intra in locul lui Gnohere.

62 - Contraatac periculos al Viitorului, insa Mihai Roman intervine salvator.

58 - Ce ocazie!!! Filip trimite spre poarta, mingea e deviata de Boboc si se duce putin peste transversala!

55 - Florin Tanase vede cartonasul galben.

54 - Ce ocazie!!! Florin Tanase primeste din nou in careu, ramane intr-o pozitie buna, dar e blocat de Cojocaru!

53 - Ce ocazie!!! Florin Tanase primeste ideal in fata portii, dar trimite slab si Cojocaru retine!

52 - Balasa reia periculos cu capul, mingea se duce pe langa poarta!

51 - Ce ocazie!!! Gnohere e gasit excelent de Filip, dar sutul sau e scos excelent in corner de Cojocaru!

50 - Junior Morais trage puternic de la 25 de metri, dar mingea se duce pe langa.

48 - Actiune buna de atac pentru FCSB, dar sutul lui Coman e slab, in directia portarului!

46 - Achim vede cartonasul galben.

46 - Se reia jocul!

Schimbare FCSB: Mihai Roman intra in locul lui Dragos Nedelcu.

Schimbare Viitorul: Paul Iacob intra in locul lui Dennis Dragus.

45 - Pauza!

41 - GOL FCSB!!! Florin Tanase rateaza lovitura de la 11 metri, dar mingea ii revine si acelasi Tanase inscrie!!!

40 - Penalti pentru FCSB!!! Ghita il agata in careu pe Florinel Coman si Marius Avram acorda penalti! Decizie corecta!

40 - Dragus suteaza din afara careului, dar mingea se duce pe langa poarta.

37 - Pasa buna spre Gnohere, insa Bizonul e surprins in ofsaid.

33 - Atac periculso al Viitorului, insa Achim suteaza mult peste poarta.

25 - Se joaca mult la centrul terenului, iar pe margine Gica Hagi este foarte nervos.

19 - Dragos Nedelcu vede cartonasul galben.

17 - Dennis Man suteaza foarte periculos, insa mingea e blocata de Gnohere!

13 - Balgradean retine cu mari emotii la o centrare inalta, dupa ce initial scapase mingea.

9 - Morais trage puternic de la 35 de metri, dar Cojocaru retine.

6 - FCSB are o lovitura libera din marginea careului, insa constantenii reusesc sa respinga.

1 - A inceput meciul!

FCSB: Balgradean - Benzar, Planic, Balasa, Morais - Nedelcu, Filip - Man, Tanase, Coman - Gnohere.

Viitorul: Cojocaru - Boboc, Mladen, Ghita, De Nooijer - Achim, Vina, Artean - Hagi, Vodut, Dragus.

Initial, meciul trebuia sa aiba loc duminica, insa a fost amanat din cauza cetii.

Partida va fi televizata pe DigiSport, TelekomSport si LookTV.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...