Liga 1: CSU Craiova calca stramb dupa un meci cu goluri spectaculoase

Vineri, 23 Februarie 2018, ora 22:40
10467 citiri

CSU Craiova a terminat la egalitate, scor 1-1, cu ACS Poli Timisoara, in ultima etapa a sezonului regulat din Liga 1.

Oltenii au atacat in valuri inca din primele minute, dar au ratat o sumedenie de ocazii la poarta lui Straton.

Deschiderea scorului s-a produs surprinzator si le-a apartinut celor de la ACS Poli Timisoara, care au punctat in minutul 50 printr-un sut superb din afara careului trimis de Andrei Enescu.

Bucuria oaspetilor a fost insa de scurta durata deoarece Dimitrov a egalat sapte minute mai tarziu tot printr-un sut minunat din afara careului.

Pe final de meci, CSU Craiova si-a mai creat cateva ocazii mari de gol, a avut si o bara, dar scorul a ramas 1-1.

Dupa acest rezultat, CSU Craiova incheie sezonul regulat cu 51 de puncte si va avea 26 de puncte in play-off.

De partea cealalta, ACS Poli Timisoara incheie sezonul regulat cu 27 de puncte si intra in play-out cu 14 puncte.