Liga 1: FCSB se impiedica de Concordia Chiajna

Luni, 18 Februarie 2019, ora 21:51
13169 citiri

FCSB a facut inca un pas gresit in Liga 1, terminand la egalitate, scor 0-0, pe terenul Concordiei Chiajna, in etapa a 24-a.

FCSB a inceput meciul in forta, dar s-a stins dupa doar 10 minute si Chiajna a inceput sa echilibreze.

Gruparea lui Mihai Teja a incercat sa paseze, in timp ce Chiajna s-a grupat bine si, cu multa agresivitate, a blocat culoarele spre poarta lui Caparco.

La pauza, Teja l-a scos pe Florentin Matei si l-a introdus pe Morutan, iar FCSB a fost mai incisiva in atac.

Coman a sutat in tranversala, Man a avut si el o sansa buna, in timp ce pe final Chiajna a fost aproape sa dea lovitura pe contraatac.

In prelungiri, FCSB a avut un penalti neacordat, dupa o interventie a lui Marc asupra lui Man.

S-a terminat 0-0, scor care va declansa cu siguranta o furtuna la FCSB.

Dupa acest rezultat, FCSB ocupa locul 3 in Liga 1, cu 45 de puncte, trei sub liderul CFR Cluj.

Etapa urmatoare, pe FCSB o asteapta un meci foarte tare, cu U Craiova.

CHIAJNA - FCSB 0-0

90+4 - Final de meci!

90 - 4 minute suplimentare.

90 - Ce ocazie!! Man ramane singur spre poarta, insa e blocat din nou de Caparco.

82 - Ce ocazie!! Man reia superb cu capul, dar Caparco scoate de sub bara!

80 - Ce ocazie!!! Iloki scapa singur spre poarta, dar Balgradean iese si il blocheaza!

76 - Schimbare Chiajna: Cristescu intra in locul lui Alexe.

76 - Caparco vede cartonasul galben.

75 - Ce ocazie!! Morais centreaza periculos, insa mingea se scurge prin fata portii!

70 - Schimbare FCSB: Nedelcu intra in locul lui Pintilii.

70 - Ce ocazie!! Coman se descurca excelent in careu, dar trage putin pe langa poarta!

66 - Schimbare FCSB: Hora intra in locul lui Gnohere.

65 - Man suteaza periculos din lovitura libera, Ropotan respinge insa in corner.

64 - Andrei Marc vede cartonasul galben.

60 - Schimbare Chiajna: Iloki intra in locul lui Nivaldo.

59 - Benzar centreaza excelent din partea dreapta, dar Coman nu reuseste sa trimita mingea in poarta!

54 - Contraatac periculos al lui FCSB, insa ilfovenii reusesc sa respinga.

47 - Ce ocazie!! Coman trage din 15 metri, dar mingea izbeste transversala!

46 - Se reia jocul!

46 - Schimbare FCSB: Morutan intra in locul lui Matei.

45+2 - Pauza!

45 - 2 minute suplimentare.

38 - Ropotan vede cartonasul galben.

38 - Ropotan trage mult pe langa dintr-o pozitie excelenta.

35 - Radu vede cartonasul galben.

31 - Gradinaru e aproape de autogol, dar Caparco scoate de sub bara!

28 - Ropotan reia cu capul din 14 metri, Balgradean retine fara emotii.

21 - Gnohere inscrie, dar jocul era oprit pentru o pozitie de ofsaid semnalizata corect.

19 - Alexe reia spectaculos din 10 metri, dar mingea se duce peste poarta.

15 - Meira vede cartonasul galben.

14 - Momente mai bune pentru Chiajna, care preseaza in ultimele minute la poarta lui Balgradean.

8 - Ce ocazie!! Dintr-un ricoseu mingea ajunge la Man, care ramane singur cu portarul, dar sutul cu exteriorul se duce mult pe langa poarta!

7 - Prima ocazie a meciului: Man suteaza puternic din lovitura libera, din unghi, insa Caparco scoate de sub bara!

5 - Corner pentru FCSB, dar Caparco iese si boxeaza.

1 - A inceput meciul!

Chiajna: Caparco - Meira, Marc, Cadamuro, A. Radu - Ropotan, Gorobsov - Gradinaru, Bawab, Nivaldo - M. Alexe

Rezerve: Greab, Iloki, Barboianu, P. Ivanovici, A. Albu, Fota, M. Cristescu

FCSB: Balgradean - Benzar, Planic, Filip, Morais - Pintilii, Matei - Man, Tanase, Coman - Gnohere

Rezerve: Vlad, Nedelcu, Morutan, Momcilovici, Hora, Rusescu, Roman

In partida tur, Chiajna a produs surpriza si a invins FCSB cu 1-0.

Mihai Teja nu conteaza in aceasta partida pe Ovidiu Popescu, Adrian Stoian, Mihai Balasa, Filipe Teixeira si Alexandru Stan.

Meciul este televizat de Digi Sport, Telekom Sport si Look Sport.

Declarațiile preotului Nicolae Tănase sunt ”o invitație la viol”. Ministra Justiției intervine
Ministra Justiţiei, Alina Gorghiu a spus, referitor la afirmaţiile preotului Nicolae Tănase de la Valea Plopului potrivit cărora fetele care sunt agresate sexual ar trebui să intre la...
Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...
#Chiajna FCSB, #Chiajna FCSB Live, #Chiajna FCSB direct, #televizare Chiajna FCSB , #meciuri