Liga 1: Universitatea Craiova s-a chinuit cu lanterna rosie

Sambata, 14 Decembrie 2019, ora 21:55
4697 citiri

Universitatea Craiova a castigat greu partida disputata sambata seara, pe teren propriu, cu FC Voluntari.

Oltenii s-au impus cu 2-1, dupa un gol marcat in minutul 89 de fostul fundas al lui FCSB, Mihai Balasa.

Oaspetii, cu doar 8 puncte stranse in acest sezon, au marcat primii, prin Papazoglou, in minutul 54, dupa o pasa excelenta a lui Vlad.

Egalarea Craiovei a venit peste 20 de minute, cand Cicaldau a executat excelent o lovitura libera de la aproximativ 22 de metri.

Apoi, cu un minut inainte de finalul timpului regulamentar, Balasa a punctat cu capul in urma unui corner executat de Mihaila.

Cu aceasta victorie, trupa lui Victor Piturca ajunge la 37 de puncte si urca pe locul 3 in clasamentul Ligii 1, la trei puncte distanta de prima clasata, Astra Giurgiu, care are insa un meci mai putin disputat.

Universitatea Craiova: Popescu - Matel, Balasa, Ferreira, Bancu - Zakaric, Mateiu, Cicaldau - Barbut, Nitu, Mihaila.

Antrenor: Victor Piturca.

FC Voluntari: Rimniceanu - Struna, Rodriguez, Armas, Vlad - Gheorghe, Gorobsov, Laidouni - Costin, Papazoglou, Capatana.

Antrenor: Cristiano Bergodi.

Arbitru: Robert Dumitru.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#scor Universitatea Craiova Voluntari, #rezultat Universitatea Craiova Voluntari , #rezultate