Liga 1: Un nou pas gresit pentru Edi Iordanescu si Gaz Metan Medias

Sambata, 02 Noiembrie 2019, ora 19:57
3584 citiri

Gaz Metan Medias a inregistrat doar un rezultat de egalitate, scor 1-1, in meciul disputat sambata seara, pe teren propriu, cu Hermannstadt, din cadrul etapei a 15-a a Ligii 1.

In minutul 61, Dumitriu a deschis scorul cu o reluare de la aproximativ 12 metri, dupa o centrare foarte buna din partea stanga a lui Busu.

Gazdele au restabilit egalitatea peste numai 6 minute, cand Olaru l-a invins pe Novo cu o lovitura de cap de la 15 metri.

Trupa lui Edi Iordanescu continua, astfel, forma slaba, in ultimele 7 etape inregistrand doar o victorie!

In clasamentul Ligii 1, mediesenii ocupa locul 4, cu 23 de puncte, in timp ce rivala din Sibiu se afla pe pozitia a 12-a, cu 13 puncte.

Gaz Metan Medias: Plesca - Pleasca, Popa, Larie, Velisar - Droppa, Fofana, Chamed - Olaru, Bus, Dumitru.

Antrenor: Edi Iordanescu.

Hermannstadt: Novo - Tatar, Viera, Luchin, Oprut - Petrescu, Dalbea, Offenbacher - Voda, Debeljuh, Busu.

Antrenor: Eugen Neagoe.

Arbitru: George Gaman.

Ciolacu anunță că întrerupe orice comunicare cu Piedone: "Îi urez succes"
Marcel Ciolacu a tăiat orice cale de comunicare cu Cristian Popescu Piedone. Președintele PSD a declarat joi, 25 aprilie, că nu va mai exista niciun dialog și nicio ofertă pentru Piedone....
Președintele PSD Sector 1 o vede pe Clotilde Armand la pușcărie: ”Și-a dat bani necuveniţi tocmai din bugetul unui proiect anticorupţie”
Preşedintele PSD Sector 1, Petre Florin Manole, a transmis joi, 25 aprilie, că primărița Clotilde Armand are „un drum scurt și previzibil de când a fost prinsă cu mâna-n bugetul local”....
#rezultat Gaz Metan Hermannstadt, #rezultate meciuri Liga 1, #scor Gaz Metan Hermannstadt , #rezultate