Liga 1: U Craiova castiga cu emotii meciul cu ultima clasata

Luni, 10 Decembrie 2018, ora 21:55
2932 citiri

U Craiova a castigat cu emotii partida cu FC Voluntari, din etapa a 19-a a Ligii 1, scor 3-1.

Startul meciului din Banie a fost surprinzator, deoarece Voluntariul a deschis scorul in minutul 11 prin Gadze.

Voluntariul a mai avut o sansa uriasa de a face 2-0 prin Tudorie, in minutul 25, iar imediat dupa oltenii au egalat prin golgheterul Koljici.

U Craiova a trecut insa in avantaj in prelungirile primei reprize, dupa ce Mitrita a transformat o lovitura de la 11 metri.

In minutul 90, Craiova a punctat din nou, prin Nuno Rocha, dupa o gafa in defensiva oaspetilor.

Dupa acest rezultat, U Craiova ocupa locul 3, cu 35 de puncte, cinci sub liderul CFR Cluj. FC Voluntari ramane ultima, cu 11 puncte.

Etapa urmatoare, U Craiova o va intalni in deplasare pe Dinamo, iar Voluntari va primi vizita Astrei.

Horia Constantinescu, preşedintele Autorităţii Naţionale pentru Protecţia Consumatorilor, renunță la funcție
Preşedintele Autorităţii Naţionale pentru Protecţia Consumatorilor, Horia Constantinescu, renunţă la funcţie după ce a devenit candidatul PSD la Primăria Constanţa. El precizează că...
Alegeri 2024. Cine sunt favoriții în viziunea lui Victor Ponta: “Oricine intră în turul doi cu George Simion, îl bate” INTERVIU VIDEO
Conflictele din Alianța PNL-PSD continuă deși a mai rămas puțin timp până la primul test al alegerilor. Unii candidații care și-au dorit să intre în cursa pentru Primăria Capitalei nu...