Liga 1: Sepsi ajunge la al saselea rezultat de egalitate din sezon, dupa remiza de la Clinceni

Sambata, 24 August 2019, ora 17:38
2689 citiri

Academica Clinceni a remizat cu cei de la Sepsi OSK, scor 1-1, in prima partida a zilei de sambata din Liga 1, in etapa cu numarul 7 a sezonului competitional 2019/2020.

Golurile au fost marcate de Cebotaru din penalti pentru Clinceni, respectiv Karanovici pentru Sepsi, care a si jucat cu un om in plus pe teren o buna perioada de timp.

Gazdele au avut un start bun de meci cu gol in minutul 24, gol din penalti, transformat de Cebotaru, dupa ce Fejer l-a faultat in careu pe Buziuc.

Doar putin peste 10 minute s-au bucurat cei de la Clinceni de avantajul de pe tabela, caci Karanovici avea sa egaleze in minutul 36, dintr-o faza insa suspecta de offside.

S-a terminat cu acest scor, chiar daca Sepsi a avut peste un sfert de ora pe final de superioritate numerica, dupa ce Achim a incasat de la gazde al doilea galben.

Este al saselea rezultat de egalitate din 7 meciuri pentru Sepsi, care ramane astfel neinvinsa in campionat, cu 9 puncte, fiind pe locul sapte.

Clinceni a facut 4 puncte si este pe locul 13, la egalitate cu cei de la FCSB.

Partida s-a desfasurat la Giurgiu, pe stadionul Astrei.

Clinceni: Valceanu - Matei, Chatziterzoglou, Patriche, Pirvulescu - Sut, Cebotaru - Achim, Popescu, Bus - Buziuc.

Sepsi: Fejer - Kilyen, Barisic, Tincu, Stefan - Bouhenna - Gal, Vasvari, Flores, Hamed - Safranko.

Arbitru: I.Coza.

PNL și PSD așteaptă "clarificări" de la Cătălin Cîrstoiu, "în această săptămână". Când va fi anunțată decizia în privința candidatului la Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a afirmat, joi seară, că, în acest moment, Cătălin Cîrstoiu este candidatul alianţei PSD-PNL, dar acesta trebuie să clarifice public toate aspectele care...
PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
#Academica Clinceni remiza cu Sepsi acasa, #Liga 1 cronica meci Clinceni Sepsi, #Sepsi a sasea remiza din campionat , #stiri Liga I