Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Liga 1: Remiza spectaculoasa intre Dinamo si Botosani. Arbitrul a "distrus" meciul

Sambata, 14 Septembrie 2019, ora 22:56
6430 citiri

Dinamo si FC Botosani au terminat la egalitate, scor 1-1, intr-un meci din etapa a 9-a din Liga 1.

Jocul disputat pe National Arena a fost extrem de spectaculos, cu multe ocaazii la ambele porti.

Dinamovistii au deschis scorul in minutul 58, dupa ce Sorescu a reluat frumos cu capul din centrarea lui Neicutescu.

Bucuria dinamovistilor a fost insa de scurta durata deoarece Botosaniul a egalat in minutul 65 prin Moussa, dupa o respingere gresita a portarului gruparii din Stefan cel Mare.

In aceasta partida, Botosaniul a avut trei penaltiuri neacordate, iar dinamovistul Neicutescu trebuia eliminat inca din primul minut.

Dupa acest rezultat, Dinamo ocupa locul 9 in Liga 1, cu 10 puncte, iar FC Botosani este pe 6, cu 12 puncte.

Etapa urmatoare, Dinamo se va deplasa la Astra, iar FC Botosani va primi vizita Chindiei Targoviste.