Liga 1: Poli Iasi castiga la Timisoara si este pe loc de play-off, peste Dinamo si Viitorul

Duminica, 18 Februarie 2018, ora 20:02
3742 citiri

Poli Iasi este acum pe loc de play-off in Liga 1, peste Viitorul si Dinamo, dupa o victorie duminica in deplasare la cei de la Poli Timisoara, scor 2-1.

Golurile au fost aduse de Platini si Cristea, in minutele 11 si 26, pentru Iasi, respectiv Vasvari din penalti pe final de meci, in minutul 87.

Platini a inceput meciul perfect pentru Iasi, cu un gol marcat in minutul 11, dupa o lansare in adancime perfecta a lui Qaka. Andrei Cristea, capitan la moldavi, a majorat diferenta in minutul 26, cu un sut simplu din careul mic.

Dupa acest succes, Poli Iasi urca pe loc de play-off, 5, cu 39 de puncte, unul peste Dinamo si Viitorul, care au meciuri de disputat in aceasta runda, prima cu FCSB duminica, iar Viitorul cu FC Botosani, acasa, luni seara.

ACS Poli Timisoara: Straton - Ciucur, Khubutia, Melinte, Oliva - Vasvari, Artean - Birnoi, Munteanu, Popovici - Draghici.

Poli Iasi: Rusu - Bosoi, Frasinescu, Mihalache, Pantiru - Cioinac, Qaka - Platini, Zaharia, Jo - A. Cristea.

Arbitru: I.Dima.

Ciolacu: Apartenenţa României la NATO reprezintă o garanţie de securitate pentru ţara noastră. Vom continua să fim un actor influent şi constructiv FOTO/VIDEO
Marcel Ciolacu, premierul României afirmă, la 20 de ani de la aderarea României la NATO, că apartenenţa României la Organizația Nord Atlantică reprezintă o garanţie de securitate pentru...
Președintele României: Relevanța NATO este cu atât mai mare în contextul extrem de complex pe care îl traversăm
Klaus Iohannis, președintele României a transmis, vineri, 29 martie, la 20 de ani de la aderarea României la NATO, că România va rămâne profund implicată în procesul de adaptare...
#Poli Iasi bate Timisoara Poli cronica, #cronica Iasi Timisoara Liga 1, #Poli Iasi e pe loc de , #stiri Liga I