Liga 1: Poli Iasi castiga "derbiul Moldovei" cu Botosani

Joi, 06 Decembrie 2018, ora 18:54
2944 citiri

Poli Iasi a obtinut o victorie importanta in etapa cu numarul 18 din Liga 1, echipa lui Stoican impunandu-se in "derbiul Moldovei" cu FC Botosani.

Rezultatul este cu atat mai important cu cat iesenii s-au impus cu 2-1 chiar pe terenul rivalei locale.

Botosaniul a deschis scorul foarte repede, insa din minutul 6, Miron reluand cu capul foarte bine o minge trimisa din corner de Fulop.

Oaspetii au egalat in minutul 34, atunci cand andrei Sin a trimis o centrare din banda stanga iar brazilianul Platini a aparut nemarcat in marginea careului mic si a trimis in plasa cu o lovitura de cap.

In finalul primei reprize iesenii au mai lovit o data. Andrei Cristea a executat excelent o lovitura libera de la 20 de metri, balonul a lovit bara si a revenit in teren, acolo de unde a fost trimis in poarta de Flores, atent pe recuperare.

Echipele de start

FC Botosani: E. Pap - Patache, A. Miron, A. Burca, Dumitras - E. Papa, Karaboue - Golofca, L. Fulop, D. Fabbrini - M. Roman II

Rezerve: Fraisl, Trujic, Soiledis, Chindris, Ongenda, Tarsa, Chitosca

Antrenor: Liviu Ciobotariu

Poli Iasi: D. Rusu - Gallego, Mihalache, Frasinescu, Sin - Qaka, Cioinac - Platini, D. Flores, P. Petre - A. Cristea

Rezerve: Tarnovanu, Bosoi, Danale, Al. Zaharia, Mihaescu, Bekui, Sanoh

Antrenor: Flavius Stoican

Arbitru: Marian Barbu

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Poli Iasi Botosani rezultat, #rezultate Liga 1, #Liga 1 meciuri rezultate , #rezultate