Liga 1: Poli Iasi castiga "derbiul Moldovei" cu Botosani

Joi, 06 Decembrie 2018, ora 18:54
2944 citiri

Poli Iasi a obtinut o victorie importanta in etapa cu numarul 18 din Liga 1, echipa lui Stoican impunandu-se in "derbiul Moldovei" cu FC Botosani.

Rezultatul este cu atat mai important cu cat iesenii s-au impus cu 2-1 chiar pe terenul rivalei locale.

Botosaniul a deschis scorul foarte repede, insa din minutul 6, Miron reluand cu capul foarte bine o minge trimisa din corner de Fulop.

Oaspetii au egalat in minutul 34, atunci cand andrei Sin a trimis o centrare din banda stanga iar brazilianul Platini a aparut nemarcat in marginea careului mic si a trimis in plasa cu o lovitura de cap.

In finalul primei reprize iesenii au mai lovit o data. Andrei Cristea a executat excelent o lovitura libera de la 20 de metri, balonul a lovit bara si a revenit in teren, acolo de unde a fost trimis in poarta de Flores, atent pe recuperare.

Echipele de start

FC Botosani: E. Pap - Patache, A. Miron, A. Burca, Dumitras - E. Papa, Karaboue - Golofca, L. Fulop, D. Fabbrini - M. Roman II

Rezerve: Fraisl, Trujic, Soiledis, Chindris, Ongenda, Tarsa, Chitosca

Antrenor: Liviu Ciobotariu

Poli Iasi: D. Rusu - Gallego, Mihalache, Frasinescu, Sin - Qaka, Cioinac - Platini, D. Flores, P. Petre - A. Cristea

Rezerve: Tarnovanu, Bosoi, Danale, Al. Zaharia, Mihaescu, Bekui, Sanoh

Antrenor: Flavius Stoican

Arbitru: Marian Barbu

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Poli Iasi Botosani rezultat, #rezultate Liga 1, #Liga 1 meciuri rezultate , #rezultate