Liga 1: Hermannstadt se impune in fata Clinceniului la ultima faza

Vineri, 16 August 2019, ora 18:56
3257 citiri

Etapa cu numarul sase din Liga 1 a debutat cu un rezultat spectaculos, Hermannstadt impunandu-se pe teren propriu in fata celor de la Academica Clinceni cu un gol inscris la ultima faza a jocului.

Scorul final a fost 2-1, insa gazdele au ratat o multime de ocazii mari si au fost aproape sa scape victoria printre degete.

Hermannstadt a deschis scorul inca din minutul 3, atunci cand Patriche a deviat nefericit in propria poarta un balon centrat din banda stanga.

A urmat o sansa uriasa irosita de Cordea, care a trimis pe langa poarta dupa ce a driblat cinci adversari, pentru ca in partea secunda Jo sa nu reuseasca sa trimita in plasa dupa ce a driblat si portarul.

Golul de 1-1 a fost inscris de Vojtus in minutul 81, acesta reluand superb, cu calcaiul, un balon centrat de pe partea stanga.

In minutul cinci al prelungirilor, gazdele au dat lovitura in urma unui corner. Balonul a ajuns la Caiado, acesta l-a recentrat pentru Debeljuh, care a inscris profitand de o eroare a portarului ilfovenilor.

Echipele de start

Hermannstadt: Emanul Novo - Matel, Viera, Stoica, Oprut - David Caiado, Romario - Petrescu, Yazalde, Cordea

Academica Clinceni: Valceanu - Matei, Rauta, Patriche, Dobrescu - Sut, Barbu - Buziuc, Nsiah, Ion - Vojtus

Catalin Cîrstoiu, despre bunurile nedeclarate: „Ce ați fi vrut, să merg cu bicicleta?”
Candidatul PSD-PNL la alegerile pentru Primăria București, medicul Cătălin Cîrstoiu a declarat vineri, 29 martie, că el și soția sa au muncit de „le-au sărit capacele” pentru a avea...
Proiect pentru plafonarea adaosului comercial la 20 la sută pentru produsele românești. „La produsele din import să pună orice adaos doresc ei”
Ministrul Agriculturii şi Dezvoltării Rurale Florin Barbu a anunţat vineri, 29 martie, că împreună cu echipa de la instituţia pe care o conduce, pregăteşte un proiect legislativ care va...
#Liga 1 rezultate, #Clinceni Hermannstadt rezultat, #meciuri rezultate Liga 1 , #rezultate