Liga 1: FC Voluntari castiga un meci nebun la Astra

Duminica, 22 Octombrie 2017, ora 20:00
3306 citiri

FC Voluntari a castigat un meci nebun in deplasarea de la Astra Giurgiu, in prima partida a zilei de duminica din Liga 1, in etapa cu numarul 15 a sezonului competitional 2017/2018, scor 3-2.

In primele 14 minute s-au marcat 3 goluri, ilfovenii conducand cu 2-1. Abang a deschis scorul chiar in minutul 2, cu un sut sec din cativa metri, ulterior unei centrari inspirate de pe flancul drept a lui Nyuiadzi. Oamenii lui Niculescu au intors insa rapid, au egalat intai prin Popadiuc in minutul 8, fostul stelist reluand frumos dintr-un voleu din plin careu.

In minutul 14, un alt fost stelist, Tudorie, a marcat simplu din cativa metri, la capatul unui carambol in careul Astrei.

Alex Ionita a oferit golul serii in minutul 37, marcand dintr-o lovitura libera directa splendida de la circa 25-30 de metri, sut direct la vinclu.

Golul decisiv, cel al victoriei, a venit in minutul 67, din penalti, prin Marinescu, un penalti obtinut de Ivanovici dupa un contact cu Dandea.

A ramas 3-2 si Voluntari urca pe 8 in Liga 1, cu 19 puncte, in timp ce Astra ramane pe 4 cu 24 de puncte, avand deja 5 meciuri la rand fara victorie.

Astra: Iliev - Belu, Dandea, Bejan, Radunovici - Seto, Mrzljak - Balaure, Al. Ionita, Nyuiadzi - Abang.

FC Voluntari: Balauru - Filipov, Achim, M. Popescu, Acsinte - Novac, Rauta - Popadiuc, L. Marinescu, Ivanovici - Tudorie.

Arbitru: Catalin Popa.

Din ce destinații vin primele avioane în România imediat după intrarea în „Air Schengen”. Pasagerii nu vor mai face controalele la frontieră
Primele zboruri din spaţiul Schengen care vor ateriza duminică pe aeroportul Henri Coandă vor fi cele care vin de la Paris, Viena, Hamburg, Roma, Zurich, Munchen, Amsterdam şi Geneva,...
Ciolacu anunță plafonări ”oriunde există speculă”. Energie și gaze, RCA și dobânzi, deja pe listă
Schema de plafonare și compensare la gaze și energie electrică se prelungește încă un an, urmând ca din aprilie 2025 să se revină treptat, timp de un an, la piața liberă, potrivit unei...
#Voluntari Astra cronica meci Liga 1, #Voluntari castiga meci nebun, #Astra pierde meci nebun Voluntari , #stiri Liga I