Cu fata la alegatori: Ion M. Ioniță, despre un posibil USL 2.0 după alegerile din 9 iunie: „Depinde de scorul pe care îl va înregistra această alianța”

Liga 1: Egal intre Hermannstadt si Voluntari

Vineri, 19 Aprilie 2019, ora 19:52
2603 citiri

FC Hermannstadt si FC Voluntari au terminat la egalitate, scor 1-1, intr-un meci disputat, vineri, la Pitesti, in cadrul etapei a 6-a din play-out-ul Ligii 1.

Scorul a fost deschis de Lendric, in minutul 24, iar egalarea a venit in minutul 41, dupa un gol al lui Ricardinho.

Cu acest rezultat, FC Voluntari ajunge la 22 de puncte si o egaleaza la puncte (22 fiecare) pe ocupanta locului 4 in clasamentul din play-out, FC Botosani.

FC Hermannstadt are 18 puncte si ramane pe pozitia a 6-a, care duce la barajul pentru mentinerea in prima liga.

FC Hermannstadt: Cabuz - Matel, Mijuskovic, Dandea, Stoica, Tatar - Dumitriu, Offenbacher, Serendiuc - Lendric, Tsoumou.

Antrenor: Vasile Miriuta.

FC Voluntari: Vatca - Russo, Balaur, Armas, Gisa - Capatina, Rauta - Ricardinho, Gadze, Gheorghe - Balan.

Antrenor: Cristiano Bergodi.

Arbitru: Horatiu Fesnic.

Din ce destinații vin primele avioane în România imediat după intrarea în „Air Schengen”. Pasagerii nu vor mai face controalele la frontieră
Primele zboruri din spaţiul Schengen care vor ateriza duminică pe aeroportul Henri Coandă vor fi cele care vin de la Paris, Viena, Hamburg, Roma, Zurich, Munchen, Amsterdam şi Geneva,...
Ciolacu anunță plafonări ”oriunde există speculă”. Energie și gaze, RCA și dobânzi, deja pe listă
Schema de plafonare și compensare la gaze și energie electrică se prelungește încă un an, urmând ca din aprilie 2025 să se revină treptat, timp de un an, la piața liberă, potrivit unei...
#Hermannstadt Voluntari rezultat, #Hermannstadt Voluntari Liga 1, #Hermannstadt Voluntari play out , #meciuri